Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

19. júla 2011

Podali obžalobu v textilnej megakauzeProkuratúra podala obžalobu v jednom z najväčších údajných daňových únikov, v ktorom figurujú aj pracovníci daňového úradu. Informovala o tom TV Markíza s tým, že podnikatelia z Topoľčian ...Zdieľať
policia BRATISLAVA 19. júla (WEBNOVINY) - Prokuratúra podala obžalobu v jednom z najväčších údajných daňových únikov, v ktorom figurujú aj pracovníci daňového úradu. Informovala o tom TV Markíza s tým, že podnikatelia z Topoľčian štát údajne obrali na odpočtoch DPH o vyše 600 miliónov korún.


Obchod s fiktívnym textilom podľa prokuratúry vymyslel topoľčiansky podnikateľ. Medzi svojimi firmami si v rokoch 2002 a 2003 prehadzoval neexistujúci textil a kontrolóri z daňového úradu mu odsúhlasili odpočet DPH na základe bezchybných daňových priznaní.

Bez skorumpovaných úradníkov by sa celý podvod nedal urobiť. Prokuratúra chce postaviť pred súd okrem podnikateľa a jeho spoločníkov aj štyroch pracovníkov daňových úradov.

Obvinených je sedem osôb. Ako upozornila TV Markíza, v tom čase s podnikateľom neobchodovala žiadna slovenská textilka, na papieri to však vyzeralo úplne inak. Kvantum odevov, ktoré obvinený muž fakturoval, by zodpovedalo štvrtine slovenskej produkcie textilu. Spis má 87 zväzkov, čo je viac ako 17-tisíc strán. Obvinený podnikateľ podanie obžaloby komentovať nechcel. V prípade prijatia obžaloby a uznania viny môže Špecializovaný trestný súd obvineným vymerať až 12-ročné tresty.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Turecký premiér sa vyhráža EÚ
<< predchádzajúci článok
Brusel chváli Rumunsko, karhá Bulharov

Podali obžalobu v textilnej megakauze - diskusné fórum čitateľov