Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala    Hudba

06. januára 2012

Podľa Black Keys môže za smrť rock'n'rollu kapela NicklebackAmerické duo The Black Keys si myslí, že za smrť rock 'n' rollu je zodpovedná kanadská skupina Nickelback. Bubeník Patrick Carney povedal v rozhovore pre magazín Rolling Stone, že rock 'n' ...Zdieľať
nickleback BRATISLAVA 6. januára  - Americké duo The Black Keys si myslí, že za smrť rock 'n' rollu je zodpovedná kanadská skupina Nickelback.


Bubeník Patrick Carney povedal v rozhovore pre magazín Rolling Stone, že rock 'n' roll umiera, pretože "ľudia začali byť stotožnení s tým, že Nickelback je najväčšia rocková kapela na svete."

"Takže sú v pohode s myšlienkou, že najväčšia rocková skupina bude vždy mizerná - a kto by chcel byť takou najväčšou skupinou. Kašlať na to," povedal Carney.

Nickelback sú podľa neho otrasná post-grungeová somarina, ktorá nemá s rock 'n' rollom nič spoločné. The Black Keys pôsobia na scéne od roku 2001 a na svojom konte majú sedem štúdiových nahrávok. S ostatným albumom El Camino (2011) sa dostali na druhú priečku amerického rebríčka Billboard 200.

Za predchádzajúci album Brothers (2010) dostali dve ceny Grammy a tretí zlatý gramofónik pridali za skladbu Tighten Up, ktorá je jedným z ich najväčších hitov. Okrem 31-ročného Patricka Carneyho tvorí rockové duo 32-ročný Dan Auerbach. Informáciu zverejnila webová stránka gigwise.com.
 
   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Pri autonehode zomrel Peter Konček
<< predchádzajúci článok
V piatej etape Dakaru bol Štefan Svitko medzi najrýchlejšími

Podľa Black Keys môže za smrť rock'n'rollu kapela Nickleback - diskusné fórum čitateľov