Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika    Zdravie

19. marca 2007

Podľa vedcov prispievajú počítačové hry k dopravným nehodámĽudia, ktorí hrávajú počítačové hry pretekov áut, niekedy jazdia na skutočnej vozovke oveľa bezohľadnejšie a častejšie sa dostávajú do dopravných nehôd. K tomuto záveru dospela štúdia ...Zdieľať

BRATISLAVA 19. marca (WEBNOVINY) - Ľudia, ktorí hrávajú počítačové hry pretekov áut, niekedy jazdia na skutočnej vozovke oveľa bezohľadnejšie a častejšie sa dostávajú do dopravných nehôd. K tomuto záveru dospela štúdia nemeckej univerzity v Mníchove, zaoberajúca sa vplyvom počítačových hier na ich hráčov.

"Tieto počítačové hry často vyžadujú súťažný a nebezpečný štýl jazdy, obsahujú narážanie do iných áut či zrážanie chodcov alebo vykonávanie nebezpečných kaskadérskych kúskov s vozidlom," uviedli výskumníci. Prieskum urobili na vzorke 198 mužov a žien. Tí, ktorí hrali pretekárske automobilové počítačové hry, častejšie vykazovali agresívny a riskantný štýl jazdy a riziko dopravnej nehody bolo u nich vyššie. Druhá skupina, ktorá sa takýmto simuláciám nevenovala, jazdila veľa opatrnejšie.

Štúdia skúmala aj efekt počítačových hier, simulujúcich streľbu a zistila, že u niektorých hráčov sa začal prejavovať nárast agresívnych myšlienok a zvýšenie agresívneho správania. Hráči pretekárskych hier však boli tolerantnejší voči podstupovaniu rizika. "Akceptácia rizika je jedným z najhlavnejších a najmarkantnejších faktorov príčin dopravných nehôd, spôsobených mladými vodičmi," uviedol autor štúdie Joerg Kibutzki.

SITA/Reuters/AP© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Policajta z Neniniec stíhajú za trojnásobnú vraždu
<< predchádzajúci článok
Zákaz ťažby kyanidom výbor pre životné prostredie nepodporil

Podľa vedcov prispievajú počítačové hry k dopravným nehodám - diskusné fórum čitateľov