Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

13. mája 2022

Podnikatelia žiadajú vládu o opatrenia proti rastu cien, zaťaženie pociťujú najmä menšie firmySlovenská asociácia malých a stredných podnikov a živnostníkov (SAMP) žiada vládu prijať účinné opatrenia na podporu podnikateľov s cieľom minimalizovať vplyvy rastu cien energií, materiálov a ...Zdieľať
biznis 676x451 13.5.2022 (Webnoviny.sk) - Slovenská asociácia malých a stredných podnikov a živnostníkov (SAMP) žiada vládu prijať účinné opatrenia na podporu podnikateľov s cieľom minimalizovať vplyvy rastu cien energií, materiálov a surovín.


Zároveň nesúhlasí s opatreniami, ktoré by ohrozili aj fungovanie malých a stredných podnikov. Asociácia o tom informovala v piatok s tým, že po koronakríze osobitne nepriaznivo dolieha na podnikateľov práve zvyšovanie cien energií a materiálových vstupov.

Pokračujúce finančné zaťaženie podľa asociácie najviac pociťujú mikro, rodinné, malé a stredné podniky a firmy do 20 až 50 zamestnancov.

SAMP o týchto problémoch nedávno rokovala na spoločnom sneme so Slovenským cechom informatiky, účtovníctva a manažmentu v Bratislave. Vláde tiež navrhli pripraviť národný projekt na podporu a rozvoj rodinného podnikania v gescii SAMP, Slovenskej živnostenskej komory a Slovenskej obchodnej a priemyselnej komory. Vyvážiť nepomer medzi podporou zahraničných investorov a domácich podnikateľov by mohol navrhovaný podporný fond pre inovácie so zameraním na malé, stredné a rodinné podniky.


Zdroj: Webnoviny.sk - Podnikatelia žiadajú vládu o opatrenia proti rastu cien, zaťaženie pociťujú najmä menšie firmy © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Veľká Británia uvalila ďalšie sankcie na ľudí blízkych Putinovi, bude pokračovať ďalej
<< predchádzajúci článok
NAKA zasahovala v Košickom a Prešovskom kraji, zadržala osem osôb z organizovanej skupiny