Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Príroda-Zvieratá

28. júla 2019

Podujatie Medvedie dni na Hrebienku po rokoch obnovuje programHrebienok, ilustračná fotografiaZdieľať
Hrebienok, ilustračná fotografia Foto: TASR/Oliver Ondráš
 
Vysoké Tatry 28. júla – Letné podujatie pre rodiny s deťmi s názvom Medvedie dni, ktoré sa tradične koná na Hrebienku vo Vysokých Tatrách, tento rok zmení svoj program. Pre návštevníkov budú pripravené nové atrakcie a súťaže, či vzdelávacie aktivity pre deti a dospelých, ktoré majú rozšíriť zručnosti a zblížia ich s prírodou a tradíciami.


„Veľkou novinkou tohto roka bude nový areál doplnený o rôzne atrakcie či animácie. Nebude chýbať ani pódiový program, ktorý bude na dvoch miestach. K dispozícii bude aj množstvo tvorivých dielní, kde si budú môcť deti i dospelí vyskúšať výrobu hračiek, alebo iných zaujímavých predmetov z dreva, plastu, vosku či kovu,“ uviedol obchodno-marketingový manažér pre Vysoké Tatry Lukáš Brodanský.

Program prvého zo štyroch dní podujatia bude zameraný na hudobné a muzikálové divadlo, ale aj zábavno-vzdelávací projekt. Ďalší deň bude okrem iného pripravená i škola tanca. „Deťom sa predstaví aj známy spisovateľ, básnik a rozprávkar Daniel Hevier, ktorý bude rozprávať o tajomstvách čítania, o knihách aj jeho samotnej práci,“ povedal s tým, že súčasťou bude i environmentálno - zábavný program. Ďalšie dni svoje predstavenie odohrá SĽUK – Zvuky nie sú muky. Deti budú môcť napríklad absolvovať aj workshop s názvom Čítaj s porozumením, ktorý je zameraný na schopnosť správne čítať a chápať text. „Nové Medvedie dni tento rok neobíde ani včelár z východu, rezbár a návštevníci uvidia aj pána, ktorý vyrába predmety zo slamy, drôtu i medu,“ dodal Brodanský.

Zmeny nastanú aj pre vodičov. V Starom Smokovci majú byť k dispozícii zvýšené parkovacie kapacity. „Po naplnení parkovísk v Starom Smokovci budú môcť návštevníci zaparkovať pri Penzióne Raimund v Dolnom Smokovci. Tam bude pripravená bezplatná kyvadlová doprava, ktorá bude premávať po autobusovú stanicu v Starom Smokovci v pravidelných 15-minútových intervaloch od otvorenia parkoviska až do 20.00 h,“ vysvetlil. Ako dodal, organizátori odporúčajú návštevníkom využiť verejnú hromadnú dopravu.

Medvedie dni na Hrebienku tento rok potrvajú od stredy (31. 7.) do soboty (3. 8.).


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Speváčka Lea Danis zverejnila skladbu Follow, letný videoklip sa nakrúcal v Chorvátsku
<< predchádzajúci článok
Jasovskú jaskyňu ročne navštívi 20.000 ľudí, medzi nimi aj zahraniční

Podujatie Medvedie dni na Hrebienku po rokoch obnovuje program - diskusné fórum čitateľov