Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

11. júla 2019

Pohodu 2019 otvoril Symfonický orchester Slovenského rozhlasuNa snímke Symfonický orchester Slovenského rozhlasu na 23. ročníku multižánrového festivalu Pohoda 2019 na letisku v Trenčíne vo štvrtok 11. júla 2019.Zdieľať
Na snímke Symfonický orchester Slovenského rozhlasu na 23. ročníku multižánrového festivalu Pohoda 2019 na letisku v Trenčíne vo štvrtok 11. júla 2019. Foto: TASR
Bratislava 11. júla (TASR) – Fanúšikovia hudobného leta zo Slovenska aj zahraničia sa dočkali, vo štvrtok o 14:00 otvoril brány 23. ročník multižánrového festivalu Pohoda na trenčianskom letisku. Hudobný program Pohody tvorí viac ako 120 umelcov a kapiel z 31 krajín sveta.


Pohodu 2019 otvoril Symfonický orchester Slovenského rozhlasu. Koncert bol pripomienkou tragédie na festivale v roku 2009, bol venovaný pamiatke Martina Kašáka a Nikoly Kapkovej, ako aj pamiatke Davida Horního, ktorý zomrel počas balenia festivalu v roku 2006.

Zaznela Prvá symfónia Ilju Zeljenku a tri diela skomponované pre tento festival, Krik pre elektrifikovanú fujaru a veľký orchester Michala Paľka, Pulse Lucie Chuťkovej a Antilopa Miroslava Tótha. Koncert dirigoval Marián Lejava.

„Ak môžem vybrať jeden okamih alebo slovo, ktoré spravilo kľúč k dramaturgii koncertu, tak je to nádej. Preto bola dramaturgia koncertu vymyslená tak, aby udržala základný cieľ - pripomienku tragédie a venovanie obetiam - a zároveň priniesla vietor do plachiet orchestrálnej hudby u nás,“ uviedol pre médiá dramaturg koncertu Miroslav Tóth.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ikona čilskej poézie Pablo Neruda, sa narodil pred 115 rokmi
<< predchádzajúci článok
Foto: Na letisku v Trenčíne sa začal 23. ročník festivalu Pohoda

Pohodu 2019 otvoril Symfonický orchester Slovenského rozhlasu - diskusné fórum čitateľov