Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

26. mája 2022

Pojednávanie s podnikateľom Výbohom sa nezačne, súd zrušil termín pre žiadosť obžalovanéhoSúdny proces s podnikateľom Miroslavom Výbohom sa budúci týždeň nezačne. Ako informovala hovorkyňa Špecializovaného trestného súduZdieľať
26.5.2022 (Webnoviny.sk) - Súdny proces s podnikateľom Miroslavom Výbohom sa budúci týždeň nezačne. Ako informovala hovorkyňa Špecializovaného trestného súdu Katarína Kudjáková, súd zrušil termíny pojednávaní 31. mája a 1. a 2. júna na základe doručenej žiadosti obžalovaného o odročenie hlavného pojednávania.


Obžalovaný sa totiž chce osobne zúčastniť na hlavnom pojednávaní, pričom v súčasnosti mu bol odňatý cestovný pas. Obžalovaný proti rozhodnutiu podal opravný prostriedok a cestovným pasom inej krajiny nedisponuje.

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry podal v novembri 2021 na podnikateľa obžalobu pre obzvlášť závažný zločin prijímania úplatku. Miroslava Výboha vyčlenila polícia v rámci vyšetrovania kauzy označenej ako Mýtnik III na samostatné konanie.

Podnikateľ sa podľa medializovaných informácií nachádza v Dubaji a bol na neho vydaný medzinárodný a európsky zatykač. Jeho obhajca Ladislav Smejkal ešte v decembri minulého roku odmietol, že by sa obžalovaný vyhýbal trestnému konaniu. Zároveň obhajcovia avizovali, že sa budú snažiť o zrušenie vydaných zatykačov.


Zdroj: Webnoviny.sk - Pojednávanie s podnikateľom Výbohom sa nezačne, súd zrušil termín pre žiadosť obžalovaného © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Marček odmietol vypovedať v kauze vraždy Kuciaka, okolnosti si už presne nepamätá a nechce si protirečiť
<< predchádzajúci článok
Zelenskyj rozhodne odmietol názory, že Ukrajina by sa mala vzdať okupovaných oblastí (video)