Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

18. júna 2021

Policajt čelí obvineniu z predaja marihuany a extázy, obchodoval prevažne v Nitrianskom krajiObvineniu z obzvlášť závažného zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovanie s nimi čelí ...Zdieľať
policajt

18.6.2021 - Obvineniu z obzvlášť závažného zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovanie s nimi čelí 35-ročný Tomáš, ktorý je príslušníkom Policajného zboru.


Ako ďalej informovalo ministerstvo vnútra, policajt sa k drogovej trestnej činnosti priznal a momentálne je stíhaný väzobne.

Zásoboval priateľov a známych


Podľa zistení Úradu inšpekčnej služby MV SR (ÚIS) drogy obvinený nakupoval a následne predával úzkemu okruhu priateľov a známych, prevažne v obci nitrianskeho okresu. Dialo sa tak v období dvoch až troch rokov. Sám obvinený bol podľa vlastných slov len príležitostným užívateľom drog.

„Niekoľko týždňov príslušníci ÚIS dokumentovali a zbierali dôkazy v prípade, ktorý zistili na základe vlastnej operatívno-pátracej činnosti. Až po dôslednom zadokumentovaní všetkých skutočností urobili v piatok 4. júna na základe príkazu súdu niekoľko domových prehliadok, prehliadok pozemkov a iných priestorov," informovalo ministerstvo vnútra.

Viac ako 200 dávok drog


Pri prehliadkach príslušníci inšpekcie zaistili viac ako 150 kusov ružových tabliet a takmer 60 gramov zelenej sušiny.

„Medzi zaistenými vecami bola aj digitálna váha, plastové vrecká, predmety slúžiace na konzumáciu drog a niekoľko tisíc eur," uvádza rezort vnútra s tým, že podľa predbežného vyjadrenia Kriminalistického a expertízneho útvaru Policajného zboru ide v jednom prípade o minimálne 120 bežných jednotlivých dávok marihuany a minimálne o 151 jednotlivých dávok drogy známej ako extáza.

V prípade preukázania viny hrozí obvinenému policajtovi 10 až 15 ročný trest odňatia slobody.


Zdroj: Webnoviny.sk - Policajt čelí obvineniu z predaja marihuany a extázy, obchodoval prevažne v Nitrianskom kraji © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Posledné dni nešťastnej Anny Boleynovej
<< predchádzajúci článok
Reštauráciám a hotelom pred letom chýba až 40-tisíc ľudí, pomôcť by mohlo zníženie DPH

Policajt čelí obvineniu z predaja marihuany a extázy, obchodoval prevažne v Nitrianskom kraji - diskusné fórum čitateľov