Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

13. decembra 2017

Polícia preveruje ďalšie obvinenie z obťažovania voči PolanskémuNa archívnej snímke režisér Roman Polanski.Zdieľať
Na archívnej snímke režisér Roman Polanski. Foto: TASR/AP
 
Los Angeles 13. decembra (TASR) - Polícia v Los Angeles vyšetruje obvinenie z obťažovania desaťročného dievčaťa, ktorého sa mal v roku 1975 dopustiť oscarový režisér Roman Polanski. Informovala o tom v stredu agentúra AP s tým, že od obvinenia uplynulo už toľko času, že trestné oznámenie v tomto prípade nie je možné podať. Získané dôkazy by však polícii mohli poslúžiť pri iných prípadoch.


Polanského zo sexuálnych deliktov obvinili v minulosti viackrát, pričom najnovšie obvinenie nahlásila polícii v októbri Marianne Barnardová. Uviedla, že režisér ju obťažoval počas fotografovania v roku 1975, keď mala len desať rokov, pričom najprv ju odfotografoval nahú v kožuchu. O tomto obťažovaní hovorila i na sociálnych sieťach, čím k prípadu pritiahla väčšiu pozornosť.

Polanského právny zástupca sa domnieva, že prebiehajúce vyšetrovanie preukáže, že "celý tento príbeh je nepravdivý".

Osemdesiatštyriročný držiteľ Oscara poľského pôvodu sa v roku 1977 v USA priznal k pohlavnému styku s 13-ročným dievčaťom počas fotografovania v Los Angeles, čo sa v USA považuje za znásilnenie. Za to si odsedel 42 dní vo väzení, následne bol prepustený na kauciu a v roku 1978 ušiel do Francúzska.

Polanského v roku 2009 zatkli vo Švajčiarsku a pobudol niekoľko mesiacov za mrežami a v domácom väzení. Poľské súdy aj švajčiarske úrady odmietli žiadosť USA o jeho vydanie. Polanski má i poľské občianstvo.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Kuchársku knižku si teleránoví moderátori navarili spolu s divákmi
<< predchádzajúci článok
Klasický lyrik Heinrich Heine bol realistom nemeckej literatúry

Polícia preveruje ďalšie obvinenie z obťažovania voči Polanskému - diskusné fórum čitateľov