Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

19. júna 2019

Polícia rozbila gang, ktorý pomáhal financovať milície al-KáidyŠpanielska polícia v utorok zadržala 10 španielskych občanov sýrskeho pôvodu, ktorí sú obvinení z financovania milícií napojených na džihádistickú organizáciu al-Káida v ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR/AP
Madrid 19. júna (TASR) - Španielska polícia v utorok zadržala 10 španielskych občanov sýrskeho pôvodu, ktorí sú obvinení z financovania milícií napojených na džihádistickú organizáciu al-Káida v Sýrii. Informovala o tom agentúra AFP s odvolaním sa na španielske ministerstvo vnútra a zdroj blízky vyšetrovaniu.


Viac ako 350 príslušníkov polície sa v spolupráci s Európskym policajným úradom (Europol) zúčastnilo na zásahoch v hlavnom meste Madrid, v Tolede ležiacom približne 70 kilometrov južne a v provincii Valencia na juhovýchode krajiny. Zadržané osoby boli španielski občania sýrskeho pôvodu, uviedol zdroj, ktorý si neželal byť menovaný.

"Organizáciu viedol rodinný klan, ktorý po celé roky údajne využíval legálnu formu podnikania na zakrývanie nezákonných operácii, ktorými sa vyhýbal daňovým povinnostiam a prepral vysoké sumy peňazí," uvádza sa vo vyhlásení ministerstva.

Väčšina nahromadených finančných prostriedkov smerovala do sýrskej provincie Idlib na "podporu a finančnú pomoc tamojším teroristickým milíciám". Príbuzní podozrivých sú údajne členovia organizácie al-Káida.

Jeden zo zadržaných už bol podľa AFP zatknutý v Sýrii v roku 2008 a odsúdený za účasť na útoku a za členstvo v radikálnej organizácie Fatah al-islám, ovplyvnenej al-Káidou.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Nikaragua oznámila, že už prepustila všetkých politických väzňov
<< predchádzajúci článok
V prístave vo Filadelfii zhabali 16 ton kokaínu

Polícia rozbila gang, ktorý pomáhal financovať milície al-Káidy - diskusné fórum čitateľov