Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

08. decembra 2018

Polícia zatkla v Bruseli desiatky demonštrantovPolicajti stoja vedľa zatknutých prootestujúcich počas demonštrácie 8. decembra 2018 v Bruseli. Belgická polícia musela v sobotu v Bruseli zasiahnuť proti stovkám protestujúcich priaznivcov tzv. hnutia žltých viest, ktorí žiadali ...Zdieľať
Policajti stoja vedľa zatknutých prootestujúcich počas demonštrácie 8. decembra 2018 v Bruseli. Belgická polícia musela v sobotu v Bruseli zasiahnuť proti stovkám protestujúcich priaznivcov tzv. hnutia žltých viest, ktorí žiadali odstúpenie premiéra Charla Michela, informovala agentúra AP. Foto: TASR/AP
Brusel 8. decembra (TASR) - Belgická polícia použila v sobotu proti účastníkom demonštrácie v Bruseli slzotvorný plyn a vodné delá a zatkla okolo 100 osôb, informovala agentúra DPA.


Protesty tzv. žltých viest proti zvyšujúcim sa cenám za pohonné hmoty sa začali minulý mesiac vo Francúzsku a postupne sa rozšírili aj do Belgicka. Demonštranti v sobotu žiadali odstúpenie belgického premiéra Charlesa Michela.

Zhromaždenia sa konali na rôznych miestach v meste a pri budovách európskych inštitúcií v centre Bruselu, kde približne 500 protestujúcich narazilo na policajné barikády. Niektorým z nich sa podarilo cez ne preniknúť a dostať sa do konfrontácie s políciou, ktorá odpovedala použitím slzotvorného plynu.

Protestujúci hádže predmet na policajtov počas demonštrácie 8. decembra 2018 v Bruseli. Belgická polícia musela v sobotu v Bruseli zasiahnuť proti stovkám protestujúcich priaznivcov tzv. hnutia žltých viest, ktorí žiadali odstúpenie premiéra Charla Michela, informovala agentúra AP. Foto: TASR/AP


Demonštranti neďaleko rezidencie premiéra Michela hádzali kamene, balóny naplnené farbou a iné predmety. Polícia proti nim použila slzotvorný plyn a vodné delá. V belgickej metropole zatkli v súvislosti s nepokojmi okolo 100 osôb.

Prívrženci žltých viest v sobotu skoro ráno na západe krajiny zablokovali diaľnicu E40, ktorá vedie cez hranice do Francúzska. Vodiči boli nútení použiť obchádzku. Aktivisti zablokovali aj Európsku cestu 17 (E17), ktorá sa začína v Belgicku a končí sa vo Francúzsku.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Cirkev blahorečila 19 zavraždených počas občianskej vojny v Alžírsku
<< predchádzajúci článok
Španielsko zachránilo 33 migrantov, vrátane tehotnej ženy a kajakárov

Polícia zatkla v Bruseli desiatky demonštrantov - diskusné fórum čitateľov