Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

17. septembra 2023

Poľsko zakázalo vstup áut registrovaných v Rusku, rovnaký krok už spravili aj tri ďalšie krajinyPoľsko v nedeľu začalo uplatňovať zákaz vstupu osobných áut s ruskými evidenčnými číslami. Na základe rozhodnutia Európskej únie totiž autá registrované v Ruskej federácii nemôžu vstúpiť na územie ...Zdieľať
gettyimages 1264159186 676x451 17.9.2023 (SITA.sk) - Poľsko v nedeľu začalo uplatňovať zákaz vstupu osobných áut s ruskými evidenčnými číslami. Na základe rozhodnutia Európskej únie totiž autá registrované v Ruskej federácii nemôžu vstúpiť na územie 27-členného bloku.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Krok Poľska prichádza len niekoľko dní potom, ako vstup áut s ruskými evidenčnými číslami zakázali pobaltské krajiny Litva, Lotyšsko a Estónsko. Poľsko a pobaltské štáty patria k najhlasnejším kritikom Ruska a jeho vodcu Vladimira Putina.

S Poľskom susedí ruská Kaliningradská oblasť. Poľská pohraničná stráž však uviedla, že zákaz bude platiť bez ohľadu na to, cez ktoré hranice budú chcieť autá registrované v Rusku prejsť.Zdroj: SITA.sk - Poľsko zakázalo vstup áut registrovaných v Rusku, rovnaký krok už spravili aj tri ďalšie krajiny © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Násilie do politiky nepatrí, vrátil sa Sulík k potýčke Matoviča so smerákmi
<< predchádzajúci článok
Fico stojí za Kaliňákom a Glückom, urobili „poriadok“ s Matovičom a dostali tisíce podporných SMS správ