17. decembra 2008

Poprad porazil Martin 3:0

Predohrávaný duel priniesol hokej iba priemernej úrovne. Zápasu chýbalo v prvej tretine tempo aj nasadenie. Viac z hry mali domáci, ale pred preriedenými tribúnami im chýbala šťava. Úvodnú šancu ...

MARTIN, 17. decembra 2008 (WEBNOVINY)- Predohrávaný duel priniesol hokej iba priemernej úrovne. Zápasu chýbalo v prvej tretine tempo aj nasadenie. Viac z hry mali domáci, ale pred preriedenými tribúnami im chýbala šťava. Úvodnú šancu stretnutia mal Marcel Haščák, ale puk z dobrej pozície za Dzubinu nepretlačil. Podobne pochodil aj Džerinš, ktorého bekhendovú kľučku prečítal brankár Šimonovič. V 19. min sa pred bránkou nezorientoval Marcel Haščák, ale Podtatranci udreli v druhej tretine. V 23. min sa puk po osi Buc - Rataj dostal ku Krotákovi a ten pohodlne do odkrytej bránky otvoril skóre - 0:1. Martinčania sa dostali do ešte väčšieho útlmu a v 31. min inkasovali po druhýkrát. Poprad dobre zahral presilovku a na konci kombinácie druhého útoku stál Jarolín - 0:2. Domáci sa v záverečnej časti ešte chceli dostať do hry, ale na kompaktnú popradskú obranu nenachádzali recept. V 49. min prešiel Appel cez troch hráčov hostí, ale netrafil Šimonovičovu bránku. V 50. min mohli hostia definitívne rozhodnúť, no Beran puk po Krotákovej strele odpálil z bránkovej čiary. V závere zápasu už Poprad hokejistov z Turca k ničomu nepustil a 32 sekúnd pred koncom tretej tretiny uštedril Rataj počas power play domácich ranu z milosti - 0:3. Ladislav Spišiak (tréner Martina): "Zápas nám vôbec nevyšiel. Bol to náš najslabší výkon počas môjho 34-mesačného pôsobenia v Martine. Poprad dobre bránil, ťažko sme sa presadzovali. Máme úzky káder a veľa zranených hráčov. Stretnutie so Zvolenom nás stálo veľa síl. Mužstvo je unavené a zdravotne zdecimované. Musíme sa však otriasť, zabudnúť na tento zápas a sústrediť sa na posledný duel pred Vianocami so Žilinou." Tibor Turan (tréner Popradu): "Proti oslabenému Martinu sme to mali uľahčené. Prvá tretina bola nemasná-neslaná, ale v úvode druhého dejstva sme sa ujali vedenia a po druhom góle sme ovládli hru. V záverečnej časti sme zahrali dobre takticky a naše víťazstvo sme ešte poistili. Aj my už máme toho dosť a túžobne čakáme na prestávku. Po nej musíme naďalej bodovať, lebo boj o play off ešte nevzdávame." MHC Martin - HK Aquacity ŠKP Poprad 0:3 (0:0, 0:2, 0:1) Góly: 23. A. Kroták (Buc, Rataj), 31. Jarolín (Marcel Haščák, Skokan), 60. Rataj (Fabian) Vylúčení: 6:8 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Ország - Gajan, Snášel, 2130 divákov Zostavy: Martin: Dzubina - J. Polák, Klepáč, Vantroba, I. Ďatelinka, Kolba, Drgoň - Appel, M. Macho, L. Říha - Džerinš, M. Beran, Trokan - Škumát, M. Čech, Mahdalík - L. Havel Poprad: Šimonovič - Fabian, Kasík, Michal Segľa, Dora, O. Malinský, M. Gavalier - A. Kroták, Rataj, Buc - Skokan, Jarolín, Marcel Haščák - Holečko, Piatak, Bartánus - Michal Segľa, Lapšanský, Martin Slovák