21. januára 2010

Poprad porazil Spišskú Novú Ves 6:2

Spišské derby malo od úvodných minút svižné tempo. Poprad sa od začiatku nebojácne pustil do svojho súpera a v 10. minúte udrel prvýkrát, keď presilovkovú ...

POPRAD 21. januára (WEBNOVINY) - Spišské derby malo od úvodných minút svižné tempo. Poprad sa od začiatku nebojácne pustil do svojho súpera a v 10. minúte udrel prvýkrát, keď presilovkovú kombináciu zakončil strelou od modrej Škovira. Hostia pôsobili ustráchaným dojmom a dostávali sa prevažne len k strelám z väčšej vzdialenosti, s ktorými Šimonovič nemal žiadne problémy. Ich neistotu dokumentovala aj presilovka v závere tretiny, počas ktorej využil chybu v rozohrávke Kroták a po jeho nezištnej prihrávke zvýšil chladnokrvne Šechný na 2:0.

V 26. min zabránil tretiemu gólu vo svojej sieti Polc, keď zneškodnil nájazd P. Segľu a Haščák z následnej dorážky nastrelil len žŕdku. Ešte v tej istej minúte mali domáci po faule výhodu trestného strieľania, ktoré bezpečne premenila na tretí gól čerstvá posila z Košíc Juraj Faith. O minútu neskôr mal zníženie na hokejke Vartovník, ktorý mal pred sebou poloprázdnu bránku a ležiaceho Šimonoviča, ale ani to mu nestačilo na skórovanie. Domáci strieľali góly s ľahkosťou, čo dokumentovala situácia z 31. min, keď sa Kroták z nevinnej akcie dostal do úniku, ktorý nekompromisne zakončil. Sklamaný Polc sa po tomto góle nechal vystriedať Šteflom. Prvý úspech Spišiakov prišiel v 34. min, keď si v presilovke Macejka vymenil puk so Školiakom a z ľavého kruhu namieril presne - 4:1. V závere tretiny sa uviedla gólom do šatne aj druhá posila z Košíc Kledrowetz, keď si zboku nakorčuľoval pred Štefla a s prehľadom bekhendom zasunul puk za hosťujúceho gólmana.

Hneď v úvode záverečnej časti mali domáci výhodu presilovky o dvoch hráčov, ktorú síce nevyužili, ale krátko po naskočení Gurčíka vycvičil Šechný blafákom Štefla a zvýšil na 6:1. V 46. min predviedol svoje brankárske umenie Šimonovič, keď v krátkom slede zneškodnil niekoľko tutoviek hostí. V 52. min skorigoval prehru Spišiakov úspešným blafákom Vartovník a stanovil výsledok na konečných 6:2.

HK ŠKP Poprad - HK Noves okná Spišská Nová Ves 6:2 (2:0, 3:1, 1:1)

Góly: 10. Škovira (Rataj, Klouda), 19. Šechný (A. Kroták), 26. Juraj Faith, 31. A. Kroták (Juraj Faith), 39. Kledrowetz (Šechný, A. Kroták), 42. Šechný (A. Kroták, Juraj Faith) - 34. Macejka (M. Školiak), 52. Vartovník (Holečko, Macejka)
Vylúčení: 4:6, presilovky: 2:1, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Ország - Smrek, Tornay, 2167 divákov

Poprad: Šimonovič - Fabian, J. Brejčák, Jasečko, D. Brejčák, Kledrowetz, M. Žemba, Michal Segľa, Kramár - Škovira, Klouda, D. Buc - Juraj Faith, Šechný, A. Kroták - Pavol Segľa, Rataj, Marcel Haščák - V. Žemba, P. Svitana, Lapšanský
Spišská Nová Ves: Polc (31. Štefl) - Ďaloga, Harabin, Gurčík, M. Školiak, Petruk, Borovský, A. Mrena, Hančák - S. Pavličko, L. Jurík, Smotrila - Vartovník, Holečko, Macejka - Lemešani, Heizer, Prokop - Leskovjanský, Hübler, Farkašovský

KHL: Slováci bez bodového zápisu