06. februára 2009

Poprad zdolal Banskú Bystricu 5:3

Domáci hokejisti začali stretnutie proti nováčikovi útočne. V 5. min Lapšanský 'priťukol" v útočnom pásme Weissmannovi, no ten zoči-voči hosťujúcemu gólmanovi neuspel. Na ľade následne ...

BRATISLAVA 6. februára (WEBNOVINY) - Domáci hokejisti začali stretnutie proti nováčikovi útočne. V 5. min Lapšanský 'priťukol" v útočnom pásme Weissmannovi, no ten zoči-voči hosťujúcemu gólmanovi neuspel. Na ľade následne zažiaril prvý útok Popradu, ďalšiu šancu spálil po Kasíkovom vysunutí Lapšanský a úvodný gól nepadol duelu ani po biliardovej kombinácii celej útočnej trojice. Skóre napokon otvoril v 16. min Michal Lukáč, ktorý zužitkoval dobrú prácu spoluhráčov - 1:0. Podtatranci po úvodnej dvadsaťminútovke zaslúžene viedli. V úvode druhého dejstva však pristúpili nezodpovedne a súper ich nekoncentráciu okamžite trestal. V priebehu 69 sekúnd sa presadil v presilovke Bambúch a vzápätí rozhodil domácu obranu i s brankárom Tonkovič - 1:2. V čase, keď sa tlak Banskej Bystrice podčiarknutý viacerými šancami stupňoval, ušiel pomedzi dvoch bekov Lapšanský a po skvelom blafáku prekonal Petríka - 2:2. V 32. min svoj výborný výkon korunoval druhým gólom v zápase a poslal domácich do vedenia.

HK Aquacity ŠKP Poprad - HC´05 Banská Bystrica 5:3 (1:0, 2:2, 2:1)
Góly: 16. Michal Lukáč (R. Stantien, Kolusz), 30. Lapšanský (Weissmann, I. Rataj), 33. Lapšanský (I. Rataj, Weissmann), 56. I. Rataj (Weissmann, Lapšanský), 60. R. Stantien (I. Rataj, Weissmann) - 25. Bambúch (Štolc, Ižvolt), 26. Tonkovič (Holovič, J. Babic), 58. Frühauf

Vylúčení: 3:2 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Grečko - Smrek, Korba, 912 divákov

Tretia časť sa niesla v opatrnejšom duchu a šance sa rodili ťažšie. V 44. min mohol skórovať po peknej kombinácii Rataj, gól nedal ani Weissmann, ktorý pred Petríkom až príliš špekuloval. Hostia prehrávali, ale ich nápor neprichádzal. Na druhej strane sa však do protiútoku dostal Weissmann a Rataj strelil štvrtý gól. Banskobystričania sa nevzdávali a v power play dve minúty pred koncom znížili po veľkej chybe Šimonoviča - 4:3. Na vyrovnanie však hosťom už síl nezostalo a Poprad navyše poistil svoje víťazstvo gólom do prázdnej brány.

SkiPark MHK Kežmarok - HK Orange 20 6:2 (1:2, 2:0, 3:0)
Góly: 8. Svitana (Slaninák), 30. M. Droppa (Slaninák, Škovira), 37. Slaninák (M. Droppa, Škovira), 54. Schneider (Škovira, M. Droppa), 58. Šechný (J. Jelínek, Drotár), 60. Šechný (Bartoň) - 16. Gašparovič (Vyletelka), 20. Molnár (Uhnák, P. Kopecký)

Vylúčení: 7:6 na 2 min, navyše J. Jelínek (Kežmarok) 10 min za údery do hlavy a krku, presilovky: 2:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Országh - Kalina, Snášel, 630 divákov

Po nezáživnom úvode hŕstku divákov prebudil až gól domáceho družstva vo 8. min, keď sa po skončení oslabenia dostal k Slaninákovej prihrávke Svitana a pohodlne skóroval. V 14. min sa puku zmocnil Flašar, no namiesto prihrávky na lepšie postaveného Palovčíka volil strelu, ktorá však neskončila za Hiadlovského chrbtom. Bez väčšieho nasadenia hrajúcich "jastrabov" v 16. min prekvapil Gašparovič a bolo vyrovnané. Kežmarčania v závere tretiny nevyužili ani svoju druhú presilovku, naopak druhýkrát gólovo udreli hostia, keď sa gólovo presadil Molnár.

Druhú tretinu otvorili Kežmarčania nevydarenou presilovkou a spálenou šancou Šechného, ktorý sa ocitol pred Hiadlovským úplne sám. Aj nasledujúce minúty prvej polovice prostrednej časti sa vyznačovali mnohými nepresnosťami a zúfalou koncovkou najmä domáceho mužstva. Vyrovnania sa Kežmarčania dočkali až v 30. min, keď tvrdou strelou od modrej čiary využil až piatu presilovku svojho tímu obranca M. Droppa. V 36. min tesne po skončení svojej presilovky pohrozili pred Klempom hráči HK Orange 20, no napokon sa z gólu na opačnej strane radoval Slaninák. Hosťujúci Uhnák a Mlynarovič ešte do druhého klaksónu po hrubých chybách domácej obrany nebezpečne pohrozili, Klempa však stál na svojom mieste.

V tretej dvadsaťminútovke sa domáci snažili potvrdiť vedenie ďalším gólom. Prvá päťminútovka priniesla tutovky Drotára i Šechného, no tie ostali nepremenené. V 49. min šikovnou strelou znepríjemnil Klempovi situáciu Vyletelka, puk však nakoniec skončil v gólmanovej lapačke. Štvrtý gól Kežmarku zaznamenal pri signalizovanom vylúčení v 54. min Schneider. Päť minút pred koncom domáci ustáli oslabenie o dvoch hráčov a neskôr dokonca pridali ďalšie dva góly, ktorých autorom bol Šechný. Kežmarok vyhral nad mladíkmi v tejto sezóne po prvý raz.

MsHK Žilina - MHC Martin 4:2 (2:0, 1:0, 1:2)
Góly: 4. R. Krajči (R. Kontšek, Pleva), 15. Koložváry (Turoň), 37. Turoň (M. Kokavec, Koložváry), 42. Škuta (Koložváry, M. Kokavec) - 50. I. Ďatelina (Dornič, Vantroba), 53. Říha (Dornič, L. Havel)

Úvodné minúty susedského derby boli vyrovnané. Ako prvý ohrozil Lakosila strelou švihom hosťujúci Kokavec. Strelecky sa však presadil až v 4. min Krajči, ktorý sám pred hosťujúcim gólmanom nezaváhal. Žilina mala viac z hry aj v ďalších minútach, skvelú príležitosť mal v 12. min Turoň, ale jeho strela tesne minula ľavú žŕdku. V 14. min bol vylúčený kapitán Martina Beran a domáci po jednej minúte Koložvárym vsietili druhý gól, aj keď puk za Lakosilov chrbát musel úspešný strelec dotlačiť až na tretíkrát.

V úvode druhej tretiny mal skvelú gólovú šancu hosťujúci Jabrocký, ale do prázdnej bránky nedal. Následne sa pred Lakosilom nepresadil ani Koložváry. V strednej časti zápasu to bolo najmä o vylúčeniach. Príležitosť na strelenie kontaktného gólu mali pri 64-sekundovej presilovke piatich proti trom Martinčania, ale nedokázali ju využiť. V 37. min žilinský obranca Turoň žabkou nahodil puk pred Lakosila, ktorý na počudovanie martinského gólmana i domácich tribún skončil v sieti - 3:0.

V úvode záverečnej tretiny Škuta pri presilovej hre domácich nikým neatakovaný zvýšil na 4:0 a zdalo sa, že o výsledku zápasu je rozhodnuté. Martinčania sa do hry vrátili aj zásluhou častých vylúčení domácich, keď najskôr v 50. min Ďatelinka prestrelil všetko čo mu stálo v ceste a v 53. min presilovku hokejistov z Turca využil Říha. Hostia pritlačili, ale na vsietenie kontaktného gólu či vyrovnanie im už nezostalo času.