Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

12. júna 2011

Popularita gréckeho premiéra Papandréa je rekordne nízkaPopularita gréckeho premiéra Geórgiosa Papandréa je najnižšia za celé doterajšie obdobie jeho vládnutia. Vyplýva to z výsledkov najnovšieho prieskumu ...Zdieľať
georgius papandrea Grécky premiér Geórgios PapandréosFoto: SITA/AP ATÉNY 12. júna (WEBNOVINY) - Popularita gréckeho premiéra Geórgiosa Papandréa je najnižšia za celé doterajšie obdobie jeho vládnutia. Vyplýva to z výsledkov najnovšieho prieskumu verejnej mienky, ktoré zverejnili v nedeľňajšom vydaní denníka Kathimerini. Podľa prieskumu inštitútu Public Issue Papandréovu politiku v súčasnosti schvaľuje len 26 percent Grékov, zatiaľ čo ešte v máji s ňou bolo spokojných 34 percent respondentov. Podpora vládnuceho Panhelénskeho socialistického hnutia (PASOK) v rovnakom období poklesla z 32 na 27 percent, čím sa dostalo na druhé miesto za opozičnú stranu Nová demokracia, ktorú by v júni volilo 31 percent respondentov.

Pokles preferencií pravdepodobne súvisí s návrhom ďalšej série úsporných opatrení, o ktorom má grécky parlament hlasovať koncom júna. Papandréou opakovane vylúčil možnosť predčasných volieb, nie je však vylúčené, že pristúpi k reorganizácii svojho kabinetu, z ktorého by mohol odísť často kritizovaný minister financií Giórgos Papakonstantínou.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Českí odborári štrajk odložili na štvrtok, potrvá 24 hodín
<< predchádzajúci článok
Staré autá na Slovensku spracováva 37 prevádzok

Popularita gréckeho premiéra Papandréa je rekordne nízka - diskusné fórum čitateľov