Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Auto moto

05. marca 2007

Porsche v prvom finančnom polroku s tržbami 3,07 mld. eurNemecký výrobca športových vozidiel Porsche zaznamenal v prvom finančnom polroku, ktorý skončil 31. januára, rast čistého zisku najmä vďaka vlastníctvu podielu v najväčšej európskej automobilke ...Zdieľať

BERLÍN 5. marca (WEBNOVINY) - Nemecký výrobca športových vozidiel Porsche zaznamenal v prvom finančnom polroku, ktorý skončil 31. januára, rast čistého zisku najmä vďaka vlastníctvu podielu v najväčšej európskej automobilke Volkswagen. Čistý zisk spoločnosti za prvý polrok vzrástol na 1,14 mld. eur zo 170 mil. eur zaznamenaných za rovnaké obdobie predchádzajúceho roku.

Automobilka Porsche dosiahla zisk viac ako 1 mld. eur z 27,3-percentného podielu vo Volkswagene a zhodnotenie akcií jej prinieslo ďalších 520 mil. eur. Zisk pred zdanením tak stúpol za šesť mesiacov na 1,59 mld. eur z 278 mil. eur v rovnakom období predchádzajúceho roku. Spoločnosť zároveň potvrdila predpoveď, že zisk pred zdanením za celý fiškálny rok prekoná 2,1 mld. eur evidovaných v minulom fiškálnom roku.

Tržby automobilky za prvý polrok poklesli na 3,07 mld. eur v porovnaní s 3,11 mld. eur zaznamenanými v predchádzajúcom rok. Predaj vozidiel Porsche sa v sledovanom období znížil o 7 % na 39 265 vozidiel z 42 230 predaných áut za rovnaké obdobie minulého roku. Porsche chce v súčasnosti profitovať najmä vďaka rastu na trhoch východnej Európy a Ázie.

(1 EUR = 34,338 SKK)

SITA, AP


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ford by mohol tento týždeň predať Aston Martin
<< predchádzajúci článok
Čísla 116xxx budú vyhradené pre služby sociálne charakteru