07. decembra 2015

Portland vo finále MLS zdolal Columbus a má titul

Ilustračné foto Foto: TASR/AP
Ohio 7. decembra (TASR) - Futbalisti Portlandu Timbers získali premiérový titul v zámorskej súťaži Major League Soccer. V nedeľňajšom finále v Ohiu zdolali Columbus Crew 2:1.

Úvodný gól strelil už po 27 sekundách duelu Diego Valeri a v 7. minúte zvýšil na 2:0 Rod Wallace. Columbus síce znížil v 18. minúte zásluhou Keia Kamaru, no vyrovnať sa mu už nepodarilo. Portland tak získal premiérový titul vo svojej piatej sezóne v najvyššej lige.

"Hrali sme defenzívne, ale bez dobrej obrany nedokážete vyhrať titul. V druhom polčase sme ich k ničomu nepustili," povedal tréner Portlandu Caleb Porter pre ESPN.