Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

02. decembra 2021

Portugalsko pristupuje k prísnejším protipandemickým opatreniam aj napriek nízkemu počtu nákazPortugalsko sprísnilo predpisy pre vstup do krajiny a prikázalo nosenie rúšok v uzavretých ...Zdieľať
gettyimages 1277147013 676x451 2.12.2021  - Portugalsko sprísnilo predpisy pre vstup do krajiny a prikázalo nosenie rúšok v uzavretých priestoroch. V krajine, ktorá má jednu z najvyšších zaočkovaností v Európe, totiž od stredy platí stav núdze. Vyhlásenie krízovej situácie poskytuje vláde zákonné oprávnenie uvaliť prísnejšie opatrenia bez súhlasu parlamentu.


Rúška sú teraz v Portugalsku povinné v uzavretých verejných priestoroch. Pred vstupom do reštaurácií, kín, telocviční a hotelov je potrebné predložiť doklad o vakcinácii. Nočné kluby, nemocnice, domovy dôchodcov a športové podujatia musia od návštevníkov vyžadovať negatívny test na koronavírus, aj keď sú zaočkovaní.

Na základe nových pravidiel väčšina ľudí prichádzajúcich do Portugalska musí na letiskách, v prístavoch a na pozemných hraniciach predložiť negatívny výsledok testu na koronavírus.

Odborníci sú presvedčení, že miera zaočkovanosti v Portugalsku, ktorá je na úrovni 87 percent a patrí k najvyšším na svete, chráni krajinu pred silnou vlnou infekcií, ktorú zažívajú niektoré iné európske štáty. Avšak počet hospitalizovaných pacientov s ochorením COVID-19 od septembra rastie aj v Portugalsku.

V utorok úrady krajiny nahlásili 2 907 nových infekcií a 15 úmrtí. Portugalsko okrem toho potvrdilo aj prítomnosť nového variantu koronavírusu omikron. Zistili ho u členov profesionálneho futbalového klubu a u zdravotníka, ktorý s nimi bol v kontakte.


Zdroj: Webnoviny.sk - Portugalsko pristupuje k prísnejším protipandemickým opatreniam aj napriek nízkemu počtu nákaz © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Vláda by mala prehodnotiť uzatvorenie pohybu medzi okresmi, žiadajú to zástupcovia cestovného ruchu
<< predchádzajúci článok
Lekár vystavil falošný očkovací preukaz, UNLP podá trestné oznamenie