29. januára 2013

Posledný Martin zdolal prvý Zvolen, Poprad vyhral v Nitre

Výsledky 44. kola slovenskej najvyššej hokejovej súťaže. MHC Mountfield Martin - HKm Zvolen 4:1 (1:0, 2:0, 1:1) Góly: 2. Zošiak (T. Petruška, R. Pukalovič ml.), 25. Michal ...

nitra poprad BRATISLAVA 29. januára (WEBNOVINY) - Výsledky 44. kola slovenskej najvyššej hokejovej súťaže.

MHC Mountfield Martin - HKm Zvolen 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)

Góly: 2. Zošiak (T. Petruška, R. Pukalovič ml.), 25. Michal Važan (T. Petruška, M. Hollý), 38. Kolena (Vaško, Vilkoits), 60. Michal Važan (T. Petruška) - 57. M. Jurík (Puliš, J. Mucha)
Vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc - Jobbágy, V. Smerek, 850 divákov

Martin: Šúrek - A. Novotný, Rusina, R. Pukalovič ml., Zošiak, Tupý, K. Grman, Ejem, J. Perniš - A. Themár, Vilkoits, Kolena - T. Petruška, M. Hollý, Michal Važan - Vaško, B. Rapáč, Fujerík - Dírer, R. Slávik
Zvolen: M. Šimko - L. Čierny, Hraško, M. Šiška, M. Výborný, J. Mucha, Hertl, Pichnarčík, Novajovský - Puliš, Brabenec, P. Zuzin - Méry, M. Jurík, Čanky - Škvaridlo, L. Jurík, Martin Ďaloga - Ľ. Zuzin, P. Fekiač, Ihnaťo

I. tretina

Mladíckou energiou nabití domáci začali stretnutie veľmi dobre. V 115. s urobili domáci závar pred hosťujúcim brankárom a Zošiak otvoril skóre.

Aj v ďalšom priebehu prvej tretiny hrali bojovne naladení Martinčania na hranici svojich možností, čím veľkého favorita prekvapivo držali na dištanc. V 13. min chyboval Zvolen vo svojej presilovke.

M. Jurík nezištne prihral Petruškovi na modrú čiaru, ale martinský krídelnik zakončil svoj brejk strelou do žŕdky. Potom vyskúšali pozornosť domáceho gólmana P. Zuzin, L. Čierny, L. Jurík a Ďaloga, ale bez efektu. Na opačnej strane niekoľko sekúnd pred prvým klaksónom trafil Petruška bočnú sieť zvolenskej svätyne.

II. tretina

Aj úvod druhej časti lepšie vyšiel domácim. V 21. min mohol zvýšiť domáce vedenie Važan, ktorého strelu však zlikvidoval Šimko. Hostia kontrovali v 23. min, ale s pokusom L. Juríka si poradil Šúrek.

Skóre sa zmenilo o dve minúty neskôr. Petruška zabojoval, posunul puk Hollému, ten ho bez prípravy adresoval voľnému Važanovi, ktorý zblízka prekonal Šimka - 2:0.

Časomiera ukrojila ďalších 25 sekúnd zo zápasu a domáci sa radovali tretíkrát. Bola to však radosť predčasná, lebo hlavný rozhodca J. Konc sa po konzultácii s videorozhodcom utvrdil v tom, že Fujerík dostal puk do zvolenskej bránky korčuľou úmyselne. V 31. min išiel Hollý sám na Šimka, ale ten podržal hosťujúci tím. Martin potom nevyužil 90 sekúnd trvajúcu početnú výhodu o dvoch hráčov.

Hostia vycítili šancu, snažili sa streliť gól, ale Martinčania statočne vzdorovali. Domáci svoj heroický výkon v druhej tretine korunovali v 38. min, keď Kolena svojím dôrazom prepasíroval puk za Šimkov chrbát - 3:0.

III. tretina

Do tretej tretiny vstúpili obaja súperi s jasnými zadaniami. Zvolen túžil zápas ešte zdramatizovať a Martin si chcel svoj náskok ešte postrážiť. V poslednej desaťminútovke tlak lídra súťaže mohutnel, ale perfektne chytajúci martinský gólman v koordinácii so svojou obranou likvidoval hosťom jednu šancu za druhou.

V závere stavil Zvolen všetko na jednu kartu. V 57. min vykresal M. Jurík iskru nádeje pre hostí, keď prehodil padajúceho Šúreka - 1:3.

Necelé dve minúty pred koncom riadneho hracieho času sa hosťujúca lavička odhodlala k power-play, ale 33 sekúnd pred koncom zápasu Važan do prázdnej bránky spečatil zaslúžene víťazstvo Martina - 4:1.

MsHK DOXXbet Žilina - Dukla Trenčín 4:3 po predĺžení (1:0, 1:2, 1:1 - 1:0)

Góly: 14. R. Krajči (T. Varga, Brcko), 40. Drábek (M. Leško, T. Sýkora), 41. T. Varga (I. Rúfus, R. Krajči), 65. I. Rúfus (Drevenák) - 33. Jakub Gašparovič (Marosz, J. Pardavý st.), 37. O. Rusnák (Martin Filo, Otčenáš), 52. Marosz (Jakub Gašparovič)
Vylúčení: 2:2 na 2 min, presilovky 1:1, oslabenia 0:0 , rozhodovali: Gašparík, Holienka - Bednár, 986 divákov

Žilina: Žigárdy - Rúfus, Brcko, Leško (41. R. Slota) , Drábek, Sekáč, T. Staňo - Drevenák, R. Krajči, T. Varga - M. Kokavec, P. Kopecký, T. Sýkora - Valášek, O. Ďuriš, Heffernan - Kubiš
Trenčín: A. Nagy - T. Bokroš, Imrich, Pozník, E. Bagin, E. Bednár, Habšuda, Vizváry, L. Markovič - Jakub Gašparovič, Marosz, J. Pardavý st. - Sojčík, Lelkeš, O. Mikula - Martin Filo, O. Rusnák, Otčenáš - Broska, Nemček, Jakúbek

I. tretina

Úvodné minúty zápasu nepriniesli veľa vzruchu. V 3. min prvý žilinský útok roztočil kolotoč pred Nagyovou bránkou, ale strely Krajčiho ani Drevenáka sa neujali.

Žilinčania hrali aktívne aj pri vlastnom oslabení, keď bol vylúčený Drábek. V 8. min Krajči od modrej čiary minul len tesne vedľa. V 12. min bol vylúčený trenčiansky Marosz, 21 sekúnd pred naskočením na ľad sa najlepšie v trme-vrme zorientoval Krajči a zabezpečil domácim vedenie.

Bol to prvý gól Žiliny po 134 neúrodných minútach v uplynulých troch domácich zápasoch.

II. tretina

Do druhej tretiny Trenčania nastúpili ako vymenení. V 22. min Sojčík sám pred Žigárdym mieril len do jeho betónov. O tri minúty mal podobnú šancu domáci Sýkora. V 26. min mal na hokejke vyrovnanie Martin Filo, no do prázdnej bránky neskóroval. Ďalšie dobré strelecké príležitosti vojakov mali v 28. min Gašparovič a v 29. min Lelkeš. Stav sa zmenil až v 33. min, keď rýchlu akciu prvého útoku zakončil krídelník Jakub Gašparovič. Trenčín pokračoval v nápore, Žilina sa len bránila. Výsledkom ofenzívy Trenčína bol druhý gól, keď v 37. min O. Rusnák poslal puk do prázdnej bránky. Niekoľko sekúnd pred koncom prostrednej časti hry hlavný rozhodca avizoval vylúčenie. K puku sa dostal domáci Drábek, prekorčuľoval takmer celé ihrisko a vyrovnal na 2:2.

III. tretina a predĺženie

Žilinčania mali raketový nástup do tretej tretiny, keď po pravej strane unikol obrane hostí Varga a nezadržateľne skóroval. Trenčania sa snažili o vyrovnanie, najaktívnejší z nich bol center prvej formácie Marosz. V 43., 45. a 48. min jeho strely žilinský gólman ešte kryl. V 52. min pri početnej prevahe bol však gólman domácich bezmocný a Trenčania zásluhou Marosza vyrovnali - 3:3. Záver tretej tretiny obidve mužstvá už len dohrávali.

Predĺženie bolo pomerne zaujímavé. Hneď v prvej minúte unikla dvojica Žilinčanov Drevenák - Krajči. Druhý menovaný bol faulovaný, ale Žilina nevyužila početnú prevahu. Bol to práve vylúčený Bokroš, ktorý po naskočení na ľad z trestnej lavice nebezpečne ohrozil Žigárdyho.

Z protiútoku sa sám na bránku Trenčína rútil Varga, no tentoraz nebol úspešný. Keď sa zdalo, že zápas dospeje do samostatných nájazdov, Rúfus nechytateľnou strelou od modrej po štvrtýkrát prekonal Nagya.

HK Nitra - HK Poprad 4:5 po sam. nájazdoch (4:1, 0:1, 0:2 - 0:0, 0:1)

Góly: 4. Pupák (Stümpel, Lukáš Novák), 8. R. Tománek (Stümpel, Martin Segľa), 16. Hrnka (Jokila), 18. R. Tománek (Stümpel, Martin Segľa) - 20. Jabrocký (R. Tomas), 24. Klouda (Kovačevič, Ľ. Vaic), 47. R. Tomas (Klouda, Ľ. Vaic), 57. R. Tomas (Jáchym, Jabrocký), rozhodujúci sam. nájazd Ľ. Vaic
Vylúčení: 7:9 na 2 min, navyše M. Bača (Nitra) 5+DKZ za faul lakťom, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Müllner - M. Junek, Zvrškovec, 1842 divákov

Nitra: M. Laco - Ordzovenský, Rais, Nádašdi, Vantroba, F. Kuzma, Vosátko, M. Bača - Mašlonka, E. Piatak, Pupák - Martin Segľa, Stümpel, R. Tománek - Jokila, Podstavek, Hrnka - Lukáš Novák, Bene
Poprad: Slipčenko (od 18. Sidor) - M. Šterbák, Špelda, Kovačevič, M. Kurali, Fabian, Jáchym - Vandas, Balán, Hvila - Jabrocký, Klouda, R. Tomas - D. Buc, Ľ. Vaic, Smotrila - Matúš Paločko, S. Takáč

I. tretina

V divácky atraktívnej prvej tretine sa dlho nečakalo na góly. Stümpel ešte svoj blafák ešte zakončil úspešne, ale dorážajúci Pupák už dostal puk do popradskej bránky - 1:0.

V 6. minúte fauloval Rais unikajúceho Tomasa, ale sám poškodený nevyužil následné trestné strieľanie.

Nitra predviedla v prvej tretine efektívny hokej a v 8. minúte pridal jej druhý gól Tománek, ktorý šikovne usmernil za Slipčenkov chrbát Segľovu prihrávku. Hostia domáceho brankára Laca ohrozovali najmä z brejkov.

Šestnásta minúta priniesla gól domáceho Hrnku, a keď krátko po ňom predviedol individuálnu akciu s gólovým koncom Tománek, došlo na striedanie brankárov v tíme hostí. Slipčenka nahradil Sidor a hostia okamžite znížili. Jabrocký v závere prvej tretiny po úniku z pravej strany prekvapil Mareka Laca v domácej bránke.

II. tretina

V druhej časti sa hostia snažili o vyrovnanie a do hry o body ich vrátila presilovka v 24. minúte. Po výbornej prihrávke od Kovačeviča nemohol Klouda pred odkrytou bránkou nedať - 4:2.

Piaty gól domácich následne nepridal Stümpel, keď neuspel z krátkeho brejku. V druhej tretine sa viac vylučovalo ako hralo a po faule na Takáča v zápase dohral domáci obranca Martin Bača.

Hostia, ale aj domáci, mali v ďalšom priebehu prostrednej časti početnú výhodu o dvoch hráčov, ale gól už nepadol. V závere druhej tretiny stálo pri šanci Buca pri domácom brankárovi aj šťastie.

III. tretina, predĺženie a samostatné nájazdy

V tretej tretine sa hostia snažili o vyrovnanie. Hneď v úvode mal veľkú šancu Vandas, ale bekhendom nedostal puk do bránky Nitry. V 47. minúte sa to však v presilovke podarilo Tomasovi, ktorý zblízka dorazil puk po Vaicovej strele. Aktívnejší hostia sa predsa len dočkali vyrovnania. V 57. minúte vyrazil Marek Laco Jáchymovu strelu priamo pred Tomasa, ktorý sa zblízka nemýlil - 4:4.

Za nerozhodného stavu nasledovalo predĺženie. V jeho závere mali veľké príležitosti Jabrocký i Hvila, ale Laco aj so šťastím úspešne zasiahol. Rozuzlenie priniesli až samostatné nájazdy. V nich sa postupne presadili Tománek a Vandas, aby rozhodujúci gól zaznamenal Vaic.