29. januára 2013

Fantastická Zuzulová skončila v pararelnom slalome druhá

Slovenská reprezentantka v zjazdovom lyžovaní Veronika Velez-Zuzulová mala v utorok na dosah víťazstvo v tretích pretekoch Svetového pohára v kariére, v nočnom paralelnom slalome v Moskve neuspela až vo ...

zuzulova MOSKVA 29. januára (WEBNOVINY) - Slovenská reprezentantka v zjazdovom lyžovaní Veronika Velez-Zuzulová mala v utorok na dosah víťazstvo v tretích pretekoch Svetového pohára v kariére, v nočnom paralelnom slalome v Moskve neuspela až vo finále.

Slovenka v súčte dvoch jázd nestačila na Nemku Lenu Dürrovú, za ktorou zaostala o 43 stotín sekundy.

Dvadsaťosemročná Bratislavčanka sa v tejto sezóne presadila v závere decembra v klasickom slalome v Semmeringu, na Nový rok vyhrala paralelný slalom v Mníchove a teraz mohla triumfovať v rovnakej disciplíne v Moskve.

Slovenka si na špeciálne pripravenom svahu na výstavisku v Moskve poradila v osemfinále s Alexandrou Daumovou z Rakúska, vo štvrťfinále zdolala o 6 stotín sekundy v súčte dvoch jázd skúsenú Fínku Tanju Poutiainenovú, v semifinále zasa o 14 stotín sekundy Švajčiarku Wendy Holdenerovú a potom vo finále nestačila na Dürrovú. V prvej jazde na červenej trati prehrala o jednu stotinu sekundy, v druhej bola na modrej pomalšia o 0,42 s a celkovo obsadila striebornú pozíciu.