Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

13. februára 2018

Powell: Fed bude pokračovať v postupnej normalizácii menovej politikyNa snímke nový šéf FEDu Jerome Powell.Zdieľať
Na snímke nový šéf FEDu Jerome Powell. Foto: TASR/AP
Washington 13. februára (TASR) - Globálna ekonomika sa výrazne oživuje prvýkrát za desaťročie. Centrálne banky však musia zostať ostražité a monitorovať všetky riziká ohrozujúce finančnú stabilitu, uviedol nový šéf americkej centrálnej banky Jerome Powell.


Powell počas slávnostného zloženia prísahy vo veľkom átriu centrály Fedu vo Washingtone, ktorého sa zúčastnili pracovníci Fedu a členovia jeho rodiny, povedal, že centrálna banka sa nenechá ovplyvňovať politikmi a zostane pri svojom rozhodovaní nezávislá. Powell už oficiálne zložil prísahu 5. februára, keď na čele Fedu nahradil Janet Yellenovú.

"Kongres nám prezieravo dal vysoký stupeň nezávislosti, takže môžeme sledovať naše ciele v oblasti menovej politiky bez ohľadu na krátkodobé politické tlaky," uviedol Powell počas ceremoniálu. Fed podľa neho bude naďalej pozorne sledovať všetky riziká ohrozujúce finančnú stabilitu a zachová doteraz dosiahnuté zlepšenia v oblasti regulácie.

Powell tiež povedal, že Fed bude pokračovať v postupnej normalizácii stále veľmi uvoľnenej menovej politiky bez toho, aby ohrozil oživovanie ekonomiky.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Zlaté Moravce chcú získať dotáciu na výstavbu nového športoviska
<< predchádzajúci článok
Schulz odstúpil z postu predsedu SPD s okamžitou platnosťou

Powell: Fed bude pokračovať v postupnej normalizácii menovej politiky - diskusné fórum čitateľov