Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

13. februára 2018

Prvá tohtoročná schôdza sa blíži ku koncuPrvá tohtoročná schôdza Národnej rady SR sa pomaly blíži ku koncu. Poslanci majú na programe už len pár návrhov zákonov. V závere deviateho rokovacieho dňa 26. schôdze ...Zdieľať
NR SR Foto: TASR/Martin Baumann
Bratislava 13. februára (TASR) - Prvá tohtoročná schôdza Národnej rady SR sa pomaly blíži ku koncu. Poslanci majú na programe už len pár návrhov zákonov. V závere deviateho rokovacieho dňa 26. schôdze hovorili o zrušení doplnkových ordinačných hodín a zavedení bezplatného objednávania.


"Navrhuje sa zrušiť možnosť lekárov alebo poskytovateľov zdravotnej starostlivosti zriadiť si doplnkové ordinačné hodiny, počas ktorých by sa pacienti mohli objednať na vyšetrenie a toto vyšetrenie by bolo spoplatnené sumou do výšky 30 eur," uvádza sa v návrhu OĽaNO.

Ďalší deň čaká poslancov rozhodovanie o zvýšení príplatkov za prácu a o zavedení 13. a 14. platu. A diskusia o údajnom zneužívaní Vojenského obranného spravodajstva v prospech SaS bývalým ministrom obrany Ľubomírom Galkom.

Tému si vyžiadala koalícia. Podľa premiéra Roberta Fica (Smer-SD) má verejnosť právo vedieť, že SaS je riziko pre demokraciu. Liberáli jeho slová odmietajú. Opozícia avizovala, že pokiaľ Galka odvolajú z funkcie predsedu výboru, odstúpia na protest aj ďalší.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Euro pokračuje v posilňovaní a jeho kurz sa dostal až na 1,2371 USD
<< predchádzajúci článok
Zlaté Moravce chcú získať dotáciu na výstavbu nového športoviska

Prvá tohtoročná schôdza sa blíži ku koncu - diskusné fórum čitateľov