01. novembra 2010

POWER SNOOKER: O´Sullivan víťazom prvého ročníka turnaja v Londýne

Trojnásobný majster sveta Ronnie O´Sullivan sa stal víťazom premiérového turnaja v power snookeri, ktorý sa uskutočnil v londýnskej O2 Aréne

Trojnásobný majster sveta Ronnie O´Sullivan sa stal víťazom premiérového turnaja v power snookeri, ktorý sa uskutočnil v londýnskej O2 Aréne. Tridsaťštyriročný Angličan s prezývkou Raketa zdolal v zaujímavom finálovom stretnutí Číňana Tinga Ťun-chueja jednoznačne 572:258 a získal finančnú prémiu 35-tisíc britských libier. Jeho finálový súper, dvojnásobný víťaz prestížneho UK Championship, si polepšil o 15-tisíc libier. Na treťom mieste skončil v Londýne Alister Carter po triumfe nad Shaunom Murphym (299:102).

Power snooker je odrodou klasického snookeru. Rozdiel spočíva okrem iného v tom, že skóre sa nepočíta na framy, ale na body. Každý hráč má na jednotlivý úder k dispozícii len 20 sekúnd, v prípade nedodržanie limitu pokračuje pri stole súper, ktorý navyše získa 20 bodov. Celý zápas trvá vždy presne 30 minút. Hrá sa s deviatimi červenými guľami, z ktorých jedna je špeciálne označená a predstavuje Power ball. Po jej úspešnom "potopení" sa dve minúty počítajú hráčovi všetky body dvojnásobne.