Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova    Regióny

04. apríla 2021

Pre Košice nariadili hygienici celoplošnú deratizáciu a reguláciu živočíšnych škodcovRegionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) nariadil na celom území mesta ...Zdieľať
gettyimages 1054616440 676x450 4.4.2021 - Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) nariadil na celom území mesta Košice celoplošnú deratizáciu a reguláciu živočíšnych škodcov, ktorá potrvá do 30. apríla. Informoval o tom hovorca mesta Vladimír Fabian.


Nariadenie sa týka mestských častí na celom území mesta v objektoch, ktoré majú v správe alebo vo vlastníctve a na verejných priestranstvách, prostredníctvom subjektov oprávnených na profesionálne vykonávanie regulácie živočíšnych škodcov.

Hlavným cieľom je ochrana zdravia obyvateľstva pred nebezpečenstvom šírenia hromadného prenosného ochorenia.

Povinnosť zabezpečenia


Mesto Košice bude zabezpečovať na území mesta deratizáciu zberných miest komunálneho odpadu a verejného priestranstva v ich najbližšom okolí. Potvrdenie o vykonaní deratizácie je potrebné poslať košickému RÚVZ ako príslušnému správnemu orgánu najneskôr do 31. mája,“ uviedol Fabian.

Právnické osoby a fyzické osoby – podnikatelia ju budú zabezpečovať v ich alebo nimi užívaných a spravovaných objektoch, kanalizačných a kolektorových rozvodoch a areáloch určených na podnikanie a bývanie, vrátane objektov školských a zdravotníckych zariadení, zariadení sociálnych služieb, bytových a polyfunkčných domoch, skladoch a skládkach odpadov, prostredníctvom subjektov oprávnených na profesionálne vykonávanie regulácie živočíšnych škodcov, a potvrdenie tohto subjektu o vykonaní deratizácie uchovať po dobu troch mesiacov.

Potvrdenie o vykonaní deratizácie


Fyzické osoby zabezpečia deratizáciu v priestoroch rodinných domov, bytových domov, na pozemkoch, ktoré majú vo vlastníctve alebo v užívaní, ako aj v objektoch využívaných na chov hospodárskych zvierat, prostredníctvom subjektov oprávnených na profesionálne vykonávanie regulácie živočíšnych škodcov alebo svojpomocne, spotrebiteľsky dostupnými prípravkami, ktoré sú určené a schválené na predmetný účel.

Potvrdenie o profesionálnom vykonaní deratizácie alebo pokladničný blok o kúpe prípravku, ktorý bol na predmetný účel použitý, je potrebné uchovať po dobu troch mesiacov pre účely prípadnej kontroly splnenia nariadeného opatrenia.


Zdroj: Webnoviny.sk - Pre Košice nariadili hygienici celoplošnú deratizáciu a reguláciu živočíšnych škodcov © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Snina spúšťa projekt zameraný na adaptáciu na zmenu klímy v celkovej hodnote takmer 1,4 milióna eur
<< predchádzajúci článok
Špacírka Trnavou prezradí návštevníkom príbehy mesta a historických pamiatok

Pre Košice nariadili hygienici celoplošnú deratizáciu a reguláciu živočíšnych škodcov - diskusné fórum čitateľov