06. novembra 2010

Pre Manchester United zachránil 3 body Park

Futbalisti Manchestru United zvíťazili v sobotňajšom zápase 11. kola Premier League na domácom trávniku nad predposledným Wolverhamptonom Wanderers 2:1 a ...

bez nazvu Park Ji-Sung z Manchestru United

Foto: SITA/AP LONDÝN 6. novembra (WEBNOVINY) - Futbalisti Manchestru United zvíťazili v sobotňajšom zápase 11. kola Premier League na domácom trávniku nad predposledným Wolverhamptonom Wanderers 2:1 a trojbodovým zápisom dali darček trénerovi Alexovi Fergusonovi k 24. výročiu na lavičke "červených diablov". Škótsky kormidelník napokon nebol na zápase pre chorobu prítomný a mužstvo viedol jeho asistent Mike Phelan. Hrdinom sa stal kórejský stredopoliar Park Ji-Sung, ktorý gólmi z koncov oboch polčasov zabezpečil pre svoje mužstvo tri body. Ten druhý a zároveň víťazný strelil dokonca v nadstavenom čase. Za United nastúpil v základnej zostave po dvoch rokoch kanadský rodák Owen Hargreaves, no po piatich minútach musel opustiť ihrisko pre údajné svalové zranenie. Dvadsaťdeväťročného stredopoliara nahradil portugalský mladík Bébé. Pre Manchester je to šiesty trojbodový zápis z jedenástich zápasov, nachádza sa na priebežnom druhom mieste so ziskom 23 bodov a ešte ako jediný tím v súťaži neokúsil trpkosť prehry.

Hráči Boltonu nečakane zvíťazili v úvodnom sobotňajšom zápase nad Tottenhamom Hotspur 4:2. Zverenci trénera Harryho Redknappa nezopakovali skvelý utorňajší výkon z duelu 4. kola Ligy majstrov, keď zdolali úradujúceho európskeho klubového šampióna Inter Miláno 3:1. Dva góly domácich strelil útočník Kevin Davies a aj vďaka nemu Bolton predstihol o skóre svojho sobotňajšieho súpera a je na piatom mieste.

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 11. kola najvyššej anglickej futbalovej súťaže Premier League 2010/2011:

Birmingham City - West Ham United 2:2 (0:0)
Góly: 64. Jerome, 73. Ridgewell - 48. Piquionne, 58. Behrami, 26 474 divákov

Blackburn Rovers - Wigan Athletic 2:1 (0:0)
Góly: 58. Pedersen, 67. J. Roberts - 74. N'Zogbia, 24 413 divákov

Blackpool - FC Everton 2:2 (1:1)
Góly: 9. Eardley, 48. Vaughan - 13. T. Cahill, 50. Coleman, 16 094 divákov
Ján Mucha ml. (Everton) presedel celý zápas na lavičke náhradníkov

Fulham - Aston Villa 1:1 (0:1)
Góly: 90.+ Hangeland - 41. Albrighton, 23 654 divákov

Manchester United - Wolverhampton Wanderers 2:1 (1:0)
Góly: 45. a 90.+ Park Ji-Sung - 66. Ebanks-Blake, 75 285 divákov

Sunderland - Stoke City 2:0 (1:0)
Góly: 9. a 86. A. Gyan, ČK: 82. Shawcross (Stoke City), 36 541 divákov

Bolton Wanderers - Tottenham Hotspur 4:2 (1:0)
Góly: 31. a 76. K. Davies, 56. Steinsson, 90. M. Petrov - 79. Hutton, 87. Pavľučenko, 20 255 divákov

FUTBAL: V Bundeslige remíza Bayernu, prehra Mainzu
KHL: Dva góly Cibáka a víťazstvo Čerepovca