Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

18. marca 2022

Pre vojnu je mimo svojho domu viac ako šesť miliónov Ukrajincov, dôsledky sa približujú k SýriiNa ukrajinskom území je pre vojnu mimo svojich domovov takmer 6,5 milióna ľudí okrem 3,2 milióna Ukrajincov, ktorí už utiekli za hranice. Uviedla to v piatok Medzinárodná organizácia pre migráciu ...Zdieľať
slovakia_russia_ukraine_war_55877 8395f9c43bf84f50899a1987717e072a 676x458 18.3.2022 (Webnoviny.sk) - Na ukrajinskom území je pre vojnu mimo svojich domovov takmer 6,5 milióna ľudí okrem 3,2 milióna Ukrajincov, ktorí už utiekli za hranice. Uviedla to v piatok Medzinárodná organizácia pre migráciu (IOM).


Odhady organizácie naznačujú, že Ukrajina len za tri týždne rýchlo smeruje k takým úrovniam útekov z domovov, aké nastali v dôsledku vojny v Sýrii, kde pred bojmi ušlo zhruba 13 miliónov ľudí, buď na iné miesta v rámci krajiny alebo do zahraničia.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konfliktPodľa projekcií IOM sa zároveň predpokladá, že „viac ako 12 miliónov ľudí uviazlo v postihnutých oblastiach alebo nemôžu odísť pre zvýšené bezpečnostné riziká, zničenie mostov a ciest a tiež pre nedostatok zdrojov alebo informácií, kde môžu nájsť bezpečie a ubytovanie".Zdroj: Webnoviny.sk - Pre vojnu je mimo svojho domu viac ako šesť miliónov Ukrajincov, dôsledky sa približujú k Sýrii © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Spolu, Šanca, ODS a DS ohlásili spoluprácu vo voľbách. V zastupiteľstvách majú silné zastúpenie
<< predchádzajúci článok
Putin v telefonáte s Macronom obvinil Kyjev z vojnových zločinov