Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

10. januára 2019

Predaj áut značky Volkswagen vzrástol vlani na nový rekordNa archívnej snímke automobil značky Volkswagen GTI Roadster.Zdieľať
Na archívnej snímke automobil značky Volkswagen GTI Roadster. Foto: TASR/Martin Baumann
Berlín 10. januára (TASR) - Predaj rovnomennej značky automobilky Volkswagen vzrástol v minulom roku na nový rekord, napriek poklesu predaja na čínskom trhu a problémom s dodávkami spôsobenými novými emisnými testami. Tieto problémy však dokázal vykompenzovať zvýšený predaj v Európe, Južnej aj Severnej Amerike.


Spoločnosť uviedla, že vlani predala 6,24 milióna vozidiel značky VW. V porovnaní s predchádzajúcim rokom to predstavuje rast o 0,2 %. Prispel k tomu najmä zvýšený predaj v Európe, Južnej Amerike, ako aj v USA, kde sa v roku 2015 začali emisné problémy automobilky. Napriek rekordu firma uviedla, že rok 2018 bol náročný a podobný bude aj rok 2019.

"Rok 2018 bol poznačený zvýšenou neistotou vo viacerých regiónoch, najmä v druhej polovici roka," povedal Jürgen Stackmann zodpovedný za predaj a marketing značky VW. Narážal najmä na obchodné spory, z nich zvlášť na konflikt medzi USA a Čínou.

"Aj rok 2019 bude rokom obrovských výziev pre našu značku. Chceme sa viac zamerať na ziskovosť," povedal prevádzkový riaditeľ Ralf Brandstätter.

Čo sa týka čínskeho trhu, predaj áut značky VW klesol o 2,1 %. V rámci väčšieho Ázijsko-tichomorského regiónu sa predaj jej vozidiel znížil o 1,7 %. V Európe vzrástol predaj vlani o 3,6 %, problémy mala ale firma v závere roka potom, ako od septembra začali platiť nové emisné testy.

Elektrických a hybridných vozidiel predala značka VW zhruba 50.000. To je o 13 % viac než v predchádzajúcom roku.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Danko vyzýva prezidentských kandidátov na slušnosť, korektnosť a úctu
<< predchádzajúci článok
Nemecký minister sa sťažuje na časté poruchy vládnych špeciálov

Predaj áut značky Volkswagen vzrástol vlani na nový rekord - diskusné fórum čitateľov