Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

10. januára 2019

Agentúra NASES patrí od januára pod úrad podpredsedu vlády R. RašihoNárodná agentúra pre sieťové a elektronické služby (NASES) patrí od 1. januára 2019 pod Úrad podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu (ÚPVII). Médiá o tom vo štvrtok ...Zdieľať
Foto: Teraz.sk
Bratislava 10. januára (TASR) – Národná agentúra pre sieťové a elektronické služby (NASES) patrí od 1. januára 2019 pod Úrad podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu (ÚPVII). Médiá o tom vo štvrtok informoval úrad.


Presun agentúry z pôsobnosti Úradu vlády SR je logický krok, pretože úrad vicepremiéra je hlavným tvorcom politiky štátneho IT, uviedol vicepremiér pre investície a informatizáciu Richard Raši (Smer-SD). „NASES sa musí posunúť na úroveň prevádzkovateľa štátneho IT a ešte viac zlepšiť kvalitu a modernizovať služby pre občanov," konštatoval vicepremiér, ktorý vo štvrtok hovoril s generálnym riaditeľom NASES Petrom Ďuricom o vízii spoločného fungovania úradu a agentúry.

Pred koncom roka 2018 začal v NASES audit prevádzkových a organizačných činností a na základe jeho výsledkov budú postupne prijímané zmeny. „Čaká nás rok tvrdej práce, keď sa musíme zamerať nielen na transformáciu ako prevádzkovateľa, ale aj na legislatívne povinnosti,“ povedal Ďurica.

NASES je prevádzkovateľom vládnej siete Govnet a Ústredného portálu verejnej správy. Za rok 2018 ušetril desiatky miliónov eur na elektronickom doručovaní úradných rozhodnutí a začína projekty, ktoré ušetria ďalšie finančné prostriedky občanom, firmám aj štátu. Ušetrené peniaze potom chce využiť na skvalitnenie elektronických služieb štátu, uzatvára úrad vicepremiéra.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Od budúceho roka by mali finanční poradcovia informovať o províziách
<< predchádzajúci článok
M. Lučanský: Vyšetrovací tím vraždy J. Kuciaka sa rozčlenil

Agentúra NASES patrí od januára pod úrad podpredsedu vlády R. Rašiho - diskusné fórum čitateľov