29. októbra 2008

Prehra Slovana s Ufou v C-skupine Ligy majstrov

Hokejisti Slovana Bratislava prehrali aj svoj druhý zápas v C-skupine Ligy majstrov, keď v prvom vystúpení na domácom ľade nestačili na ruského šampióna Salavat Julajev Ufa a podľahli mu 2:4. Ufa je ...

BRATISLAVA 29. októbra (WEBNOVINY) - Hokejisti Slovana Bratislava prehrali aj svoj druhý zápas v C-skupine Ligy majstrov, keď v prvom vystúpení na domácom ľade nestačili na ruského šampióna Salavat Julajev Ufa a podľahli mu 2:4. Ufa je so šiestimi bodmi z dvoch zápasov na 1. mieste tabuľky a mieri do semifinále. Vďaka dvom víťazstvám už pribudlo na klubové konto lídra KHL 100-tisíc eur. Slovan je bez bodu na 3. priečke, najbližšie sa v súťaži predstaví 19. novembra, keď v Samsung Aréne privíta České Budějovice. Slovan odohral s Ufou vyrovnaný zápas a s favoritom dlho držal krok. S pribúdajúcimi minútami sa však začala prejavovať kvalita ruského majstra, domáci chvíľkami na korčuliarsky a technicky vyspelých hráčov súpera nestačili a tí sa dostávali do dobrých príležitostí. Slovan v zápase dvakrát viedol, Ufa v závere druhej časti hry získala jednogólový náskok, ktorý ešte zvýraznila v záverečnej tretine. Slovan Bratislava - Salavat Julajev Ufa 2:4 (1:0, 1:3, 0:1) Góly: 7. Lažo (Kropáč), 24. Liščák (Sersen, Baček) - 21. Šadilov (Vorobijov, Tereščenko), 31. Vorobijov (Tereščenko), 40. Radulov (Taratuchin), 49. Kirill Koľcov (Grigorenko, Radulov) Vylúčení: 7:4 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Reiber, Stricker - Arm, Küng, 6000 divákov Zostavy: Slovan: Hovi - Devečka, Sersen, Hančák, M. Hruška, Bohunický, Petre, Huba - Lažo, Vaic, Kropáč - Kuľha, Kukumberg, Hujsa - Uram, Hreus, Döme - Gráčik, Liščák, Baček Ufa: Jeremenko - Šadilov, Proškin, Kirill Koľcov, Černov, Kutejkin, Blaťák, Kupcov, McCarthy - Vorobijov, Tereščenko, Perežogin - Radulov, Taratuchin, Nurtdinov - Antipov, Medveďov, Konstantin Koľcov - Čermák, Grigorenko, Gordejev Slovan sa favorita v prvých minútach nezľakol a aj keď sa snažil o pozornú defenzívu, podnikal aj nebezpečné protiútoky. V 7. min zapracoval výborne v strednom pásme Vaic, Kropáč sa dostal s Lažom do prečíslenia dvoch na jedného, ktoré zvládli ideálne a druhý menovaný otvoril pod hornú žŕdku skóre - 1:0. Slovan mohol svoje vedenie hneď zvýšiť, hral tri presilovky v rade, vyše trištvrte minúty aj o dvoch hráčov. Hruškov, Sersenov či Kuľhov dobrý pokus však v bránke neskončili. Ufa dlhé oslabenie prežila, vyrovnať mohla vo vlastných dvoch početných výhodách v rade, Hovi však bol vždy na mieste a svoj tím podržal. Slovan pozorne bránil obrannú modrú, hráči Ufy sa nevedeli cez jeho defenzívnu hradbu dostať pomocou kombinácií. Hneď v úvode druhej časti hry pohrozil Tereščenko, Hovi ešte zachránil. Pri ďalšej akcii ešte v 21. min našiel Vorobijov od mantinelu voľného Šadilova, ktorý švihom z prvej napálil do bratislavskej bránky - 1:1. V 24. min vypadla po vyhratom Liščákovom buly Sersenova strela Jeremenkovi a center štvrtej formácie na dvakrát v páde zasunul puk do siete - 2:1. Slovan aj naďalej prehusťoval stredné pásmo a snažil sa o nebezpečné výpady. V 31. min Hovi zlikvidoval Proškinovu strelu v presilovke, puk sa dokotúľal aj do siete, hlavný arbiter Reiber však gól neuznal, keďže už predtým pískal. Po následnom buly ostal medzi kruhmi voľný Vorobijov a nedal bratislavskému gólmanovi šancu - 2:2. Misky váh na slovenskú stranu mohol nakloniť Hreus, v dobrej pozícii namieril iba do brankára, a potom dvakrát neuspel Döme. Po rýchlom brejku netrafil puk do opustenej bránky Grigorenko. Hra mala spád, diváci sa rozhodne nenudili. S korčuliarsky a technicky vyspelejšími hráčmi Ufy mali domáci problémy a ruský tím s pribúdajúcim časom získaval prevahu. V 40. min ju korunoval vedúcim gólom na 3:2 Radulov, ktorý sa individuálne presadil popri Petrém a nezaváhal ani zoči-voči Hovimu. V úvode tretej tretiny ani na dvakrát neuspell Tereščenko. Ruský tím hral umne, domácich držal v dostatočnej vzdialenosti od svojej bránky. V 49. min dostali Grigorenko s Radulovom domácu obranu do úzkych, voľný Kirill Koľcov najskôr naznačil strelu, potom potiahol puk a Hovi inkasoval po štvrtý raz. Slovan sa ešte pokúšal urobiť niečo s výsledkom, v ofenzíve sa však už nedokázal presadiť. V 59. min to skúšal individuálne Kukumberg, ale namiesto puku skončil v bránke on sám a dal bodku za zápasom. Hlasy: Róbert Pukalovič (tréner Slovana): "Myslím si, že z našej strany bolo prvých 10 - 12 minút najkvalitnejších z celého duelu, hráči dodržiavali taktické pokyny. Potom sme to však aj v súvislosti s naším prvým gólom otvorili, čím vznikal priestor pre rýchlych hráčov Ufy. V druhej tretine sme boli od začiatku nekoncentrovaní a robili sme chyby, ktoré nás sprevádzajú v celej sezóne. Myslím si, že práve druhá časť rozhodla o výsledku a našej prehre. Je veľmi ťažké hrať proti tímu ako Ufa, keď sa nedokážete celých 60 minút koncentrovať na hru. Mne už nezostáva nič iné ako zagratulovať súperovi k víťazstvu." Sergej Mihaľov (tréner Ufy): "V prvej tretine sme hrali veľmi zle. Urobili sme hlúpe chyby, Slovan hral veľmi zodpovedne, dokázal využívať naše zaváhania a dal nám dva góly. Veľakrát sme zbytočne strácali puky a nepresne sme si prihrávali. V druhej časti sme zrýchlili hru, začali sme si vytvárať gólové šance a dokázali sme otočiť skóre. Zmenili sme spôsob našej hry a na konci druhej tretiny sme už vyhrávali 3:2. Pred záverečnou časťou sme si povedali, že už nesmieme robiť chyby, čo sa nám aj podarilo a dokonca sme dali štvrtý gól. Veľa ľudí hovorilo, že to bude pre nás ľahké víťazstvo, no musím skonštatovať, že to bol pre nás veľmi náročný duel." Ľubomír Vaic (útočník a kapitán Slovana): "Povedali sme si, že budeme držať stredné pásmo a z toho vyplývala aj naša hra do tela. Mne sa podarilo niekoľkokrát vystihnúť súperových hráčov nepripravených a využil som to. Takto padol aj prvý gól, keď Rado Kropáč výborne zareagoval po tom, ako som zrazil obrancu Ufy a Lažo potom výborne zakončil. Všetci sme sa na tento zápas vynikajúco pripravili, vedeli sme, že Ufa nie je naša extraliga, ale jeden z najlepších tímov v Európe. Verili sme, že sa nám podarí vyhrať, no nevyšlo to." Miroslav Lažo (útočník Slovana): "Dobre sme začali, po Vaicovom zákroku sme dokázali prečísliť súpera, Kropáč mi to výborne prihral a ja som dokázal gólovo zakončiť. Hlavným dôvodom, prečo sme prehrali s takým silným mužstvom ako Ufa je, že sme sa nedokázali vyvarovať chýb. Rusi vedeli potrestať každú jednu našu chybu. Nevyšiel nám úvod a záver druhej tretiny, po našich zaváhaniach sa Ufa dostala na koňa. Nemáme sa za čo hanbiť, neodpadli sme a bojovali sme až do konca." Sasu Hovi (brankár Slovana): "Rusi sú veľkí a mocní chlapi, majú veľmi tvrdé strely. Ja to však mám rád, pretože všetky strelecké pokusy sú presne mierené a idú na bránku, takže môžem vyniknúť. Pri všetkých góloch som si aspoň siahol na puk, zakaždým mi chýbal kúsok šťastia. Liga majstrov je pre mňa šancou ukázať sa fínskym reprezentačným trénerom, takže sa snažím chytať na hranici svojich možností. Možno budem nominovaný na decembrový Pohár prvého kanála v Rusku, hovoril o tom s mojím agentom fínsky reprezentačný tréner. Veľmi túžim dostať sa do národného tímu." Leoš Čermák (útočník Ufy): "Nezačali sme dobre, prvá tretina patrila Slovanu. Robili sme chyby, dostali gól, mali sme horší pohyb a z toho pramenilo vedenie súpera. V kabíne sme si povedali pár slov, zlepšili pohyb a z toho pramenili aj naše góly. Som rád, že sme zápas otočili a vyhrali. Bol to ťažký súboj, Slovan hral výborne. Veľa cestujeme a bola na nás v úvode poznať únava." Alexander Radulov (útočník Ufy): "Na začiatku to bolo ťažké. Ani neviem povedať prečo a dostali sme gól. Urobili sme viacero nevynútených chýb. Slovan zahral prvú tretinu vynikajúco a my sme mohli inkasovať nielen raz. Potom sme začali konečne hrať svoju hru a zaslúžene sme zvíťazili. Slovan by pokojne mohol účinkovať aj v KHL - je to silný tím a úradujúci majster Slovenska, ktorý s nami držal krok až do konca duelu. To, že je toto mužstvo aktuálne na 8. mieste v tabuľke, pre jeho majstrovské ambície nič neznamená. Ja sa momentálne nestarám o NHL, hrám za Salavat a to je pre mňa to hlavné." Tabuľka C-skupiny: 1. Ufa 2 2 0 0 0 0 11:3 6 2. České Budějovice 2 1 0 0 0 1 6:9 3 3. Slovan Bratislava 2 1 0 0 0 1 4:9 0 SITA