15. júla 2009

Prehra Slovana v Mostare

Futbalisti úradujúceho slovenského šampióna ŠK Slovan Bratislava prehrali v stredajšom zápase 2. predkola Ligy majstrov 2009/2010 na ihrisku aktuálneho šampióna Bosny a Hercegoviny HŠK Zrinjski Mostar ...

MOSTAR 15. júla (WEBNOVINY) - Futbalisti úradujúceho slovenského šampióna ŠK Slovan Bratislava prehrali v stredajšom zápase 2. predkola Ligy majstrov 2009/2010 na ihrisku aktuálneho šampióna Bosny a Hercegoviny HŠK Zrinjski Mostar najtesnejším rozdielom 0:1 (0:0). Domáci mali počas prvého dejstva územnú prevahu, no nedokázali sa výraznejšie presadiť. Ich šance väčšinou končili pred pokutovým územím Slovana, alebo na pozornej obrane "belasých". Úvodný a zároveň jediný gól stretnutia zaznamenal krátko po zmene strán domáci útočník Krešimir Kordič. Dorazil za bránkovú čiaru loptu, ktorej predtým zmaril cestu do siete skvelým zákrokom hosťujúci brankár David Bičík. Slovanisti sa snažili zvýšenou aktivitou v druhom dejstve prekonať domácu obranu. Pokusy aktívneho Masaryka, Dobrotku a Dosoudila boli neúspešné. Domáci prehusťovali priestor pred vlastným pokutovým územím, nepúšťali "belasých" do výraznejších príležitostí a napokon ubránili najtesnejšie víťazstvo 1:0. Odvetné stretnutie je na programe v utorok 21. júla od 19.30 h na Tehelnom poli.

HŠK Zrinjski Mostar (Bosna a Herceg.) - ŠK Slovan Bratislava (SR) 1:0 (0:0)
Gól: 48. Kordič, ŽK: 30. Ivankovič, 37. Šunjič - 52. Dobrotka, rozhodovali: McDonald - Middleton, Bee (všetci Škót.)

Domáci futbalisti začali náporom. Z úvodného tlaku si však vypracovali len jeden priamy a jeden rohový kop. Prvý strelecký pokus na bránku mostarského tímu zaznamenal Samuel Slovák v 13. min stretnutia. Zrinjski sa prakticky počas celého prvého dejstva snažil prekonať slovanistickú obranu, no vo väčšine prípadov neúspešne. "Belasí" umnou hrou v defenzíve nepúšťali domácich futbalistov do vážnejších šancí. Najväčšiu príležitosť prvého polčasu mali slovanisti v 32. min. Nevydarený rohový kop domácich vyústil do rýchleho protiútoku. Strela rýchlonohého Obžeru skončila len v náručí domáceho gólmana Igora Melhera. Naopak, z hráčov Mostaru nevyužili svoje šance Pavle Sušič ani Mario Ivankovič. Slovanisti taktickými faulami na vlastnej polovici ihriska narúšali snahu bosnianskeho majstra o rýchle protiútoky či kombinačné akcie. Prvý polčas sa skončil bez gólov 0:0.

Úvodný a zároveň jediný presný zásah stretnutia zaznamenal domáci útočník Krešimir Kordič krátko po polčasovej prestávke. Bičík najprv skvele vyrazil pokus jedného z domácich hráčov, no dorážajúci Kordič už nemal vážnejší problém doklepnúť loptu za bránkovú čiaru. Slovenský šampión zvýšil po zmene strán svoju útočnú snahu, no neviedlo to k žiadanému efektu. V 53. min sa prezentoval pokusom na súperovu bránku defenzívny stredopoliar Slovana Kornel Saláta. Neúspešne skončila aj strela Radka Dosudila o dve minúty neskôr. V 59. min to skúšal kanonier "belasých" Pavol Masaryk, jeho strelu však zneškodnil domáci gólman Melher. Po hodine hry sa strelou medzi tri žrde prezentoval opäť Masaryk, no rovnako ako v predchádzajúcom prípade, ani tentokrát neuspel. Aktivitou hýriaci Masaryk neuspel ani do tretice, s jeho pokusom si opäť poradil výborný domáci brankár. V závere vrhli zverenci Dušana Uhrina st. všetko do útoku, ale Mostar výborným defenzívnym výkonom ubránil najtesnejšie víťazstvo.