21. októbra 2007

Prehra VKP v Challenge Cup-e s Lausanne

Volejbalisti slovenského vicemajstra VKP Bratislava prehrali v úvodnom zápase 2. kola tretej najvýznamnejšej európskej klubovej súťaže Challenge Cup v športovej hale Pasienky so švajčiarskym ...

BRATISLAVA 21. októbra (WEBNOVINY) - Volejbalisti slovenského vicemajstra VKP Bratislava prehrali v úvodnom zápase 2. kola tretej najvýznamnejšej európskej klubovej súťaže Challenge Cup v športovej hale Pasienky so švajčiarskym družstvom Lausanne UC 0:3 (-18, -24, -22). V zápase priemernej kvality stačil hráčom švajčiarskeho družstva štandardný výkon. Rozhodla ich väčšia skúsenosť, nadšenie mladého kádra VKP na čo i len zisk setu nestačilo. Odveta je na programe v sobotu 27. októbra o 17.30 h v Lausanne.

Výsledok:

VKP Bratislava - Lausanne UC 0:3 (-18, -24, -22)
77 min, rozhodovali: Globačnik (Slovin.), Jankovič (Srb.), 300 divákov

Zostava VKP:
Hollý, Patúc, Spevár, L. Husár, Brandis, Joščák - libero Roštár (Vojkovič, Musil, Kiss)

Domácim patril úvod zápasu. Viedli 3:1, ale to bolo z ich strany v prvom sete všetko. Sériou chýb v poli a pokazených podaní posadili súpera na koňa a ten ponúkanú príležitosť dokonale využil. Hráči švajčiarskeho družstva trpezlivou hrou bez mimoriadne kvalitných a pekných akcií postupne zvyšovali svoj náskok až na konečných 25:18 a ujali sa vedenia 1:0. Aj do druhého dejstva lepšie vstúpili hráči slovenského vicemajstra. V polovici setu mali päťbodový náskok (13:8), ale ani to im nestačilo. Už na druhý technický oddychový čas odchádzali za stavu 15:16. V koncovke ešte raz viedli (23:22), ale potom sa ukázala väčšia vyzretosť hráčov súpera. Tí premenili svoj druhý setbal, vyhrali 26:24 a viedli už 2:0. Na tretí set urobil tréner domácich Ivan Husár zmeny v zostave a zdalo, sa že trafil optimálnu šesticu hráčov. Tí spresnili hru, vyšlo im niekoľko dobrých obranných zákrokov na sieti i v poli a viedli až do stavu 21:19. Odvtedy však získali už iba jediný bod. Švajčiarske družstvo vyhralo aj tretí set 25:22 a celý zápas 3:0. V odvete sa však hrá "od začiatku", prípade akéhokoľvek víťazstva VKP by sa hral tzv. zlatý set, ktorý by rozhodol o postupujúcom do 3. kola.

Hlasy po zápase:

Ivan Husár (tréner VKP): "Rozhodla väčšia skúsenosť súpera a to, že moji hráči v zlomových momentoch nedokázali zrealizovať moje pokyny. Súvisí to však s ich vekom a počtom takýchto odohraných zápasov. Súper bol zdolateľný, ničím ma neprekvapil, my sme však neuspeli. Verím, že v odvete to 0:3 nebude."

Jakub Joščák (kapitán VKP): "Vždy sme na začiatku viedli, ale ani raz sme to nedokázali dotiahnuť až do konca. Rozhodli asi individuálne chyby. V odvete sa pokúsime o malý zázrak. Súper už tu ukázal, že nie je o nič lepší ako my. Tak ako tu vyhral, môžeme my vyhrať u nich. keby sme sa tam dostali až k zlatému setu, boli by pod väčším psychickým tlakom oni ako my. Azda práve tade vedie cesta. Nechajme sa prekvapiť."