24hod.sk    Šport    MS v hokeji 2008

07. mája 2008

Prekvapujúce víťazstvo Švajčiarov

Prekvapujúcimi víťazmi A-skupiny na 72. hokejových majstrovstvách sveta v Kanade sa stali Švajčiari. Reprezentanti krajiny helvétskeho kríža zvíťazili v stredajšom súboji v Québecu nad favorizovaným ...

QUÉBEC 7. mája (WEBNOVINY) - Prekvapujúcimi víťazmi A-skupiny na 72. hokejových majstrovstvách sveta v Kanade sa stali Švajčiari. Reprezentanti krajiny helvétskeho kríža zvíťazili v stredajšom súboji v Québecu nad favorizovaným Švédskom 4:2 (2:1, 0:0, 2:1) a do osemfinálovej fázy pôjdu s plným bodovým ziskom. Švajčiari zaskočili súpera už v úvodnej minúte, v ktorej otvoril skóre Paterlini. Švédi odpovedali v 11. min Wargom (1:1), no ešte pred prestávkou naklonil misky váh opäť na stranu zverencov Ralpha Kruegera Ambühl. Po bezgólovej druhej tretine poistil v 46. min švajčiarske vedenie Monnet. Švédi stihli už len znížiť v záverečnej minúte počas vlastného oslabenia zásluhou Hornqvista. Nečakané víťazstvo Švajčiarska spečatil 7 sekúnd pred koncom do prázdnej bránky Forster. A-skupina (Québec): Švédsko - Švajčiarsko 2:4 (1:2, 0:0, 1:2) Góly: 11. Warg (Martensson, Weinhandl), 60. Hornqvist (Nilsson, Ekman) - 1. Paterlini (DiPietro, Blindenbacher), 17. Ambühl (Forster), 46. Monnet (Sprunger, Sannitz), 60. Forster Vylúčení: 6:6 na 2 min, navyše: Wallin na 5+DKZ za napadnutie hlavy a krku, Edler (obaja Švéd.) na 10 min za nešportové správanie, presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Guy Pellerin (Kan.), Jyri Petteri Ronn (Fín.) - Stefan Fonselius (Fín.), Thomas Gienke (Nór.), 7939 divákov Zostavy: Švédsko: Liv - Stralman, Jonsson, N. Wallin, Edler, Johansson, Fernholm, Ledin, Frogren - Hornqvist, Bäckström, Warg - Nilson, R .Wallin, Ekman - Weinhandl, Martensson, Fabricius - Nilsson, Holmqvist, Andresson Švajčiarsko: Hiller - Blindenbacher, Bezina, B. Gerber, Vauclair, Forster, Furrer, Lemm, Diaz - Paterlini, Ziegler, DiPietro - Deruns, Jeannin, Sannitz - Sprunger, Monnet, Reichert - Bärtschi, Ambühl, Wick Tabuľka A-skupiny: 1. Švajčiarsko 3 3 0 0 0 10:4 9 2. Švédsko 3 2 0 0 1 17:9 6 3. Bielorusko 2 0 0 0 2 6:8 0 4. Francúzsko 2 0 0 0 2 1:13 0 Poznámka: počet zápasov, víťazstvá v riadnom čase (3 body), víťazstvá po predĺžení alebo sam. nájazdoch (2 body), prehry po predĺžení alebo sam. nájazdoch (1 bod), prehry v riadnom čase (0 bodov), skóre, body. SITA