08. decembra 2019

PREMIER LEAGUE: Newcastle United v bránke s Dúbravkom triumfoval

Na snímke vpravo hráč United Federico Fernandez oslavuje víťazný gól v zápase 16. kola anglickej futbalovej Premier League Newcastle United - FC Southampton (2:1) v nedeľu 8. decembra 2019. Foto: TASR/AP
Londýn 8. decembra (TASR) - Futbalisti Newcastlu United v bránke so slovenským reprezentantom Martinom Dúbravkom zvíťazili v 16. kole anglickej Premier League nad FC Southampton 2:1. Dúbravka bol opäť oporou domácich a v prvom polčase sa blysol viacerými výbornými zákrokmi.

"Straky" prehrávali od 52. minúty po góle Dannyho Ingsa, no vďaka presným zásahom stredopoliara Jonjoa Shelvyho a obrancu Federica Fernandeza napokon ukoristili všetky tri body. V tabuľke poskočili na desiate miesto.

Hráči Leicestru City triumfovali na ihrisku Aston Villy 4:1 a znížili stratu na vedúci FC Liverpool na osem bodov. Pred tretím Manchestrom City majú šesťbodový náskok. Dva góly "líšok" strelil Jamie Vardy.