Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

27. mája 2012

Premiér Monti pozval do Ríma lídrov štyroch veľkých krajínNajvyšší predstavitelia Francúzska, Nemecka, Španielska a Talianska budú 22. júna diskutovať o dlhovej kríze v eurozóne. Schôdzku lídrov navrhol taliansky premiér Mario Monti. Ten si chce s ...Zdieľať
mario monti PARÍŽ 27. mája (WEBNOVINY) - Najvyšší predstavitelia Francúzska, Nemecka, Španielska a Talianska budú 22. júna diskutovať o dlhovej kríze v eurozóne. Schôdzku lídrov navrhol taliansky premiér Mario Monti.


Ten si chce s nemeckou kancelárkou Angelou Merkelovou, francúzskym prezidentom Francoisom Hollandom a španielskym premiérom Marianom Rajoyom vyjasniť pozície pred summitom celej EÚ, ktorý sa má uskutočniť 28. a 29. júna. O stretnutí informovala v sobotu hovorkyňa španielskej vlády, ktorá pre agentúru Reuters uviedla, že lídri "práve potvrdili dátum". Podľa zdrojov francúzskeho denníka Le Figaro sa má summit uskutočniť v Ríme.

Plánovanému stretnutiu lídrov štyroch hlavných ekonomík eurozóny budú predchádzať parlamentné voľby v Grécku a vo Francúzsku. Gréci prídu k volebným urnám opäť 17. júna po tom, čo politické strany, ktoré uspeli v parlamentných voľbách tento mesiac, nedokázali zostaviť novú vládu.

Šíria sa pritom obavy, že hlasovanie môže vyústiť do vzniku vlády, ktorá odmietne podmienky medzinárodných záchranných programov a krajina opustí eurozónu. V rovnaký deň čakajú voľby aj Francúzsko, kde nový socialistický prezident dúfa v získanie parlamentnej väčšiny, ktorá mu pomôže presadiť jeho program zvyšovania daní a výdavkov.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Zdravotné sestry žalujú nemocnice, problémom sú zmluvy
<< predchádzajúci článok
Pred 70 rokmi spáchali atentát na protektora Heydricha

Premiér Monti pozval do Ríma lídrov štyroch veľkých krajín - diskusné fórum čitateľov