Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

10. februára 2006

Premiér si v sobotu vo Varšave prevezme prestížnu Zlatú soškuPrestížnu Zlatú sošku za prínos k rozvoju podnikania a trhového hospodárstva si v sobotu prevezme vo Varšave premiér Mikuláš Dzurinda. Ocenenie udeľuje elitný poľský klub podnikateľov Business ...Zdieľať

BRATISLAVA 10. februára (WN/SITA) - Prestížnu Zlatú sošku za prínos k rozvoju podnikania a trhového hospodárstva si v sobotu prevezme vo Varšave premiér Mikuláš Dzurinda. Ocenenie udeľuje elitný poľský klub podnikateľov Business Centre Club (BCC), ktorý je zároveň aj najväčšou poľskou organizáciou individuálnych zamestnávateľov. Rovnakú cenu v minulosti udelil klub mnohým svetovým osobnostiam. Jej držiteľkou je bývalá britská premiérka Margaret Thatcherová, americký prezident George Bush, nemecký exkancelár Helmut Kohl, či bývalá šéfka americkej diplomacie Madeleine Albrightová. Agentúru SITA o tom informoval tlačový a informačný odbor Úradu vlády SR.

BCC vznikol v roku 1991 a združuje asi 1200 firiem, ktoré zamestnávajú okolo 600-tisíc pracovníkov. Členmi klubu je aj približne 200 zahraničných firiem, ktoré pôsobia v Poľsku. Zlatú sošku udeľujú počas galavečera "Lídri poľského hospodárstva" od roku 1992.

FOTO:SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Slovenskí colníci objavili cigarety za takmer 12 miliónov Sk
<< predchádzajúci článok
Viedenské letisko obslúžilo v januári 1,083 mil. pasažierov