24hod.sk

28. decembra 2005

Premiérový bod Budaja

Po dvojdňovej prestávke pokračovala NHL dvanástimi zápasmi.

Kráľom v súboji so San Jose opäť zabralo duo Ľubomír Višňovský a Pavol Demitra, ktoré svoj tím nasmerovalo zhodne dvoma asistenciami k plnému bodovému zisku. Ottawa si poľahky poradila s Rangers (6:2). Dve asistencie si pripísal Zdeno Chára. Jedenásťgólovú prestrelku si mali možnosť vychutnať diváci v denverskom Pepsi Centre, kde privítali lavíny z Colorada kojotov
z Phoenixu. Tí síce hostiteľov
v úvode zaskočili a už po deviatich minútach viedli trojgólovým rozdielom, napokon však ťahali za kratší koniec 4:7. Ďalším zásahom do čierneho, svojím jubilejným 20.
v sezóne, sa môže pochváliť Marek Svatoš. Jeho brankársky krajan Peter Budaj začal duel ako náhradník Vitalija Kolesnika, no už po 200 sekundách svojho kolegu vystriedal. Budaj si navyše pripísal premiérový bod za asistenciu pri poslednom góle. Divosi
z Minnesoty si odvážajú po výhre 4:1 z edmontonského ľadu plný bodový zisk, ktorý im víťazným gólom zabezpečil Marián Gáborík.
Ani gól Miroslava Šatana nezabránil prehre New Yorku Islanders na ľade Buffala v pomere 3:6. Klub z Manhattanu po Šatanovom zásahu z posledných sekúnd pred úvodnou sirénou vyhrával nad šabľami už 3:1, no Sabres zápas famózne otočili. Philadelphia vyhrala na Floride 3:2 po nájazdových rozstreloch vďaka Michalovi Handzušovi. Víťazný gól Columbusu nad Chicagom (4:3) vsietil v tretej minúte predĺženia Jaroslav Balaštík. Na gól mu prihrával slovenský obranca Rado Suchý. Atlanta si nenechala na vlastnom ľade od Montrealu streliť ani jediný gól, na čom mal leví podiel jej nádejný brankár Michael Garnett.

Výsledky NHL

Buffalo - NY Islanders 6:3 (1:3, 1:0, 4:0), góly: 6. Kotalík, 23. Afinogenov, 50. B. Campbell, 56. Vanek, 56. Drury, 60. Hecht - 11. J. Blake, 13. Jašin, 20. ŠATAN, Atlanta - Montreal 4:0 (1:0, 2:0, 1:0), góly: 18. Modrý, 23. Slater, 31. Savard, 59. Kovaľčuk, Florida - Philadelphia 2:3 po sam. nájazdoch (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0, 0:1), góly: 26. Van Ryn, 45. C. Gratton - 40. Eager, 47. Eager, rozhodujúci sam. nájazd premenil HANDZUŠ, Columbus - Chicago 4:3 po predĺžení (1:1, 1:2, 1:0 - 1:0), góly: 17. Klesla, 22. Foote, 60. Žerdev, 63. Balaštík - 4. M. Lapointe, 26. Babchuk, 33. D. Keith, Toronto - New Jersey 2:1 (2:1, 0:0, 0:0), góly: 14. Sundin, 17. McCabe - 4. Madden, Ottawa - NY Rangers 6:2 (4:2, 1:0, 1:0), góly: 3. Heatley (CHÁRA), 12. Alfredsson (Redden, CHÁRA), 13. Redden, 15. Volčenkov, 38. Redden, 46. Fisher - 3. Straka, 8. Průcha, Tampa Bay - Carolina 5:4 po predĺžení (2:2, 2:1, 0:1 - 1:0), góly: 5. Modin, 18. Andreychuk, 34. Andreychuk, 35. T. Taylor, 65. Boyle - 16. Matt Cullen, 18. Staal, 24. Stillman, 41. Cole, St. Louis - Dallas 1:6 (0:2, 0:2, 1:2), góly: 57. Wideman - 4. S. Barnes, 18. Miettinen, 36. S. Barnes, 39. Modano, 48. Guerin, 50. Modano, Colorado - Phoenix 7:4 (3:3, 0:1, 4:0), góly: 10. Sakic, 11. R. Blake, 17. Sakic, 43. SVATOŠ, 52. Hejduk, 60. Laperriere, 60. Skrastinš (BUDAJ) - 1. Doan (NAGY), 4. Doan, 9. Z. Michálek, 33. Sanderson, Edmonton - Minnesota 1:4 (1:0, 0:2, 0:2), góly: 15. Pisani - 29. Dupuis, 40. GÁBORÍK, 47. Rolston, 60. T. White, Vancouver - Calgary 1:2 (0:1, 0:0, 1:1), góly: 46. A. Carter - 5. Huselius, 49. Regehr, Los Angeles - San Jose 4:3 (1:0, 1:1, 2:2), góly: 19. Cammalleri, 40. Corvo (DEMITRA, VIŠ˛OVSKŻ), 41. Conroy (VIŠ˛OVSKŻ, DEMITRA), 45. Avery - 35. M. Michálek, 48. Cheechoo, 52. Cheechoo.

Marián Hossa Hráčom týždňa

Slovenský krídelník Marián Hossa z klubu Atlanta Trashers a brankár Buffala Ryan Miller získali prestížne individuálne ocenenia Hráč týždňa. Hossa nazbieral počas uplynulého týždňa v dvoch dueloch šesť bodov za dva góly a štyri asistencie a v súboji o ofenzívneho Hráča týždňa dokázal triumfovať pred duom stredných útočníkov - Brendanom Morrisonom z Vancouveru a Shawnom Horcoffom z Edmontonu. Dvadsaťšesťročný Hossa, ktorý bude už čoskoro reprezentovať Slovensko za ZOH v Turíne, zaujal predovšetkým famóznym päťbodovým predstavením proti Washingtonu, keď sa podieľal na všetkých góloch Trashers (1+4). Nasledujúcu noc potom jediným presným zásahom súboja rozhodlo meranie síl s New Jersey.

Kolník si zranil koleno

Útočník Juraj Kolník nebude svojmu zámorskému klubu Florida Panthers pre vyvrtnuté koleno k dispozícii minimálne do konca týždňa. Denníku Sun Sentinel to prezradil tréner panterov Jacques Martin. Dvadsaťpäťročný krídelník vynechal pre zranenie kolena už tretí zápas v rade. V aktuálnom ročníku NHL sa Kolníkovi zastavili po 34 dueloch štatistiky na siedmich góloch a piatich asistenciách.