17. februára 2013

Prešovskí hádzanári utrpeli debakel v Pohári EHF v Koldingu

Hádzanári Tatrana Prešov prehrali v skupinovej fáze Pohára EHF mužov 2012/2013 aj svoj druhý zápas. Šarišania podľahli v nedeľu v 2. kole B-skupiny na pôde dánskeho favorita KIF Kolding vysoko 17:37 ...

verkic KOLDING 17. februára (WEBNOVINY) - Hádzanári Tatrana Prešov prehrali v skupinovej fáze Pohára EHF mužov 2012/2013 aj svoj druhý zápas. Šarišania podľahli v nedeľu v 2. kole B-skupiny na pôde dánskeho favorita KIF Kolding vysoko 17:37 (8:17).

Zverenci trénera Romana Lamača sú v tabuľke zatiaľ s nulou na konte na poslednom 4. mieste.

Úradujúci slovenský šampión sa na budúcu sobotu (23. 2.) predstaví na Ukrajine proti družstvu HC Motor Záporožie, ktoré v sobotu prehralo na palubovke bundesligového Rhein-Neckar Löwen (22:35).

Výsledky - Pohár EHF mužov 2012/2013 - skupinová fáza - B-skupina - 2. kolo:

NEDEĽA

KIF Kolding (Dán.) - Tatran Prešov (SR) 37:17 (17:8)

Najviac gólov za Kolding: Jensen 8, Irming Andersen 7, Spellerberg 5
Zostava a góly Tatrana: Verkič, Krupa - Marušák, Hrstka1, Michal Urban 1, Krištopans 4, Radčenko 3, Tumidalský 2, T. Urban 3, Číp, Guzy 1, Pejovič 1, Pekár, Antl 1, Petro
Pok. hody: 3/3 - 3/2, vylúčení: 3 - 4, rozhodovali: Šatordžija a Pandžič (obaja Bos. a Herc.), 2775 divákov

Tatran začal dobre, napriek nepremenenej sedmičke Antla viedol v 10. min po góle Krištopansa 5:4. Domáci však štvorgólovou šnúrou otočili na 8:5 a ovládli dianie na palubovke. V 20. min zvýšili svoj náskok na 12:7. Ďalší gól v prešovskej sieti prinútil zobrať si trénera Lamača oddychový čas. Náskok Koldingu napriek tomu narástol v 27. min už na deväť gólov (16:7). Jedenásťminútové čakanie hostí na gól prerušil až Krištopans, ktorý prekonal dobre chytajúceho Hvidta. Posledné slovo v I. polčase mali hráči tímu KIF, ktorí tesne pred prestávkou upravili na 17:8.

Po zmene strán ako prvý skóroval Prešovčan Krištopans, ale domáci odpovedali päťgólovou šnúrou (22:9). Oddychový čas Tatrana síce priniesol zníženie na 10:22, ale exhibícia Koldingu pokračovala aj v ďalšom priebehu. Hostia boli v útoku bezzubí, o čom svedčí len šesť gólov za 27 minút hry v druhom dejstve (37:14). Na bránku slovenského majstra, ktorý kopil chybu za chybou, sa počas duelu valil jeden rýchly protiútok za druhým. Napokon bol z toho po miernom skorigovaní v závere konečný rezultát 37:17 v prospech tímu KIF.