Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

21. mája 2016

Preteky F3 v Rakúsku poznačila havária, dvaja piloti sú v nemocniciStajňoví kolegovia Li Č' Cchung z Číny a Američan Ryan Tveter skončili v nemocnici v rakúskom Grazi po spektakulárnej kolízii v sobotných pretekoch formuly 3 na okruhu Red Bull Ring. ...Zdieľať
Ilustračné foto Foto: TASR/AP
Graz 21. mája (TASR) - Stajňoví kolegovia Li Č' Cchung z Číny a Američan Ryan Tveter skončili v nemocnici v rakúskom Grazi po spektakulárnej kolízii v sobotných pretekoch formuly 3 na okruhu Red Bull Ring. Účastníkom havárie bol aj Brazílčan Pedro Piquet, ten vyviazol bez ujmy na zdraví.


"Po vyšetrení na mieste oboch previezli do traťového lekárskeho centra. Jeden pilot bol najprv v bezvedomí, no neskôr sa prebral. Liho transportovali vrtuľníkom pre možné zranenia hlavy a chrbta. Tvetera previezli sanitkou na ďalšie vyšetrenia," priniesol web autosport.com stanovisko Medzinárodnej automobilovej federácie (FIA).

Nehoda sa stala v "esíčkovej" zákrute, ktorú jazdci prechádzajú rýchlosťou okolo 200 km/h. Tveter sa neudržal na trati, po návrate zo štrku stál na asfalte v kúdole prachu a dymu. Blížiaci sa Li ho nevidel, náraz vymrštil Číňanov monopost do vzduchu. Američan najprv z trosiek vystúpil, ale vzápätí si musel ľahnúť na trávnik a neskôr nasledovala hospitalizácia.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Garciová je víťazkou turnaja WTA v Štrasburgu
<< predchádzajúci článok
Lhaka Šerpa je prvou ženou so siedmimi výstupmi na Everest