Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

18. augusta 2011

Prezident by mohol viesť rokovanie o eurovale, tvrdí FigeľPredseda KDH Ján Figeľ si vie predstaviť rokovanie politických strán o eurovale v prípade, že by bol moderátorom a organizátorom takej schôdzky napríklad prezident republiky. Na rokovaní by však ...Zdieľať
jan figel BRATISLAVA 18. augusta (WEBNOVINY) - Predseda KDH Ján Figeľ si vie predstaviť rokovanie politických strán o eurovale v prípade, že by bol moderátorom a organizátorom takej schôdzky napríklad prezident republiky. Na rokovaní by však mala byť prítomná aj premiérka Iveta Radičová. Figeľ to spomenul v reakcii na výzvu predsedu strany Smer-SD, ktorý pozýva koaličné strany na stretnutie k tejto téme. „Robert Fico robí samozrejme svoju politiku, vyjadril svojím štýlom pohľad na stav vecí verejných, ale je len jedným z aktérov, nie je jediným,“ povedal Figeľ.


Už po rokovaní premiérky Ivety Radičovej (SDKÚ-DS) s predsedom Smeru-SD Robertom Ficom Figeľ podľa vlastných slov tlmočil odhodlanosť hľadať riešenie, ktoré nie je oddelené čiarou medzi koalíciou a opozíciou, ale skôr si vyžaduje celoštátnu a celospoločenskú odhodlanosť. „To neznamená hocijaké rokovania a nesystémovosť, ale pripravenosť na zodpovedné postoje. Slovensko čakajú dôležité rozhodnutia, ktoré budú mať dopad nielen na ďalšie postavenie Slovenska, ale aj na ďalší vývoj eurozóny,“ povedal dnes Figeľ.


Figeľ chce rokovať

Premiérku a predsedov strán považuje za dôležitých aktérov formovania návrhov a postojov, „pričom individuálna zodpovednosť je potom na každom poslancovi v parlamente“. Figeľ nemá problém zoči-voči s kýmkoľvek rozprávať, rokovania môžu byť mnohostranné aj dvojstranné, ale tak, aby sa nachádzalo riešenie, nielen ako odkaz z tlačovky.
 

Podpredseda ďalšej koaličnej strany Most-Híd Zsolt Simon zatiaľ priestor na rokovania so Smerom-SD nevidí, lebo nevie, kam Robert Fico smeruje. Podľa Simona by si mal najprv ujasniť, čo vlastne chce. „Chce aj jednotu koalície, chce aj rokovať, zatiaľ nevieme o čom," povedal Simon. Najprv chcú pozvánku. „Keď dostaneme pozvánku, potom sa k tomu vyjadríme, ale nateraz ten priestor na to, aby sme si sadli a rokovali, nevidíme,“ dodal Simon.

Strana SaS už avizovala, že pozvánku na rokovanie so Smerom-SD o eurovale neprijme. Predseda SaS Robert Sulík však pozval Fica na rokovanie, aby s ním diskutoval o riešení krízy eurozóny. To urobil podľa osobnej tajomníčky Tatiany Tóthovej z titulu svojej ústavnej funkcie, nie ako straník.


Fico vyhlásil, že Iveta Radičová je slabá premiérka

Fico v utorok 16. augusta po rokovaní o eurovale s premiérkou Ivetou Radičovou (SDKÚ-DS) vyhlásil, že je slabou premiérkou, ktorá nedisponuje hlasmi koaličných poslancov a inicioval stretnutie na úrovni predsedov strán. SaS na to reagovala vyhlásením, že SaS pozvanie na rokovanie neprijme.

"Robert Fico svojimi vyjadreniami jasne dokázal, že mu nejde o riešenie situácie v eurozóne. Jeho jedinou snahou je rozbiť vládu a získať moc, aby mohol pokračovať v rabovaní krajiny tak, ako to robil počas celého svojho funkčného obdobia. Jeho grobianstvo voči premiérke už prekročilo všetky medze a vypovedá o tom, aký je to muž. S človekom s takýmto správaním a morálnymi postojmi si SaS za rokovací stôl nesadne," vysvetlila Tóthová.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Vláda Ivety Radičovej schválila podporu eurovalu 2 (17. 8. 2011)
 FICO: Iveta Radičová nie je schopná zabezpečiť nič (16. 8. 2011)
 Odborári tlačia na vládu, aby navýšila euroval (15. 8. 2011)
 Názory na riešenie eurozóny sa môžu zmeniť, pripustil Figeľ (11. 8. 2011)
 Uvedenie dohôd z Bruselu do praxe je podľa Mikloša kľúčové (11. 8. 2011)
 SaS tvrdí, že pri eurovale dodržiavame programové vyhlásenie (11. 8. 2011)
 Navýšenie eurovalu by ohrozilo rating krajín eurozóny (9. 8. 2011)nasledujúci článok >>
V Bratislave pri Kuchajde sa ozývala streľba
<< predchádzajúci článok
Ukončili vyšetrovanie organizovaných daňových podvodov