Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

30. júna 2010

Prezident zrušil mandát Medveďovi a MikolajoviMinistri spravujúci rezorty životného prostredia a výstavby a regionálnych vecí končia rovnako ako tieto ministerstvá. Prezident Ivan ...Zdieľať
gasparovic Ivan Gašparovič

Foto: SITA/Nina Bednáriková
BRATISLAVA 30. júna (WEBNOVINY) - Ministri spravujúci rezorty životného prostredia a výstavby a regionálnych vecí končia rovnako ako tieto ministerstvá. Prezident Ivan Gašparovič dnes odvolal z funkcie ministra životného prostredia Jozefa Medveďa, zrušil aj mandát Jána Mikolaja, ktorý bol poverený riadením ministerstva výstavby. Gašparovič zároveň vymenoval do funkcií šéfov nových ministerstiev, ktoré vznikli zánikom MŽP a MVRR. Ľubomír Jahnátek sa stal ministrom hospodárstva a výstavby, Vladimír Chovan ministrom pôdohospodárstva, životného prostredia a regionálneho rozvoja, Ján Mikolaj ministrom školstva, vedy, výskumu a športu a Marek Maďarič ministrom kultúry a cestovného ruchu.

Zánikom Ministerstiev výstavby a regionálneho rozvoja (MVRR) SR a Ministerstva životného prostredia (MŽP) SR ako samostatných rezortov sa neušetrí jediný úradník, o prácu nepríde žiadny zo zamestnancov. Vyplýva to z delimitačných protokolov, ktoré na vláde minulý týždeň podpísali jednotliví ministri. MVRR a MŽP formálne končia k 1. júlu. Ich právomoci spolu s ľuďmi preberajú ďalšie rezorty. Odchádzajúca vláda si od zániku dvoch ministerstiev sľubovala finančné úspory, finálne materiály nehovoria o žiadnych.

Nová stredopravá štvorkoalícia sa zhodla na zachovaní ministerstva životného prostredia ako samostatného rezortu. Na ministerstvo dopravy plánuje presunúť časť kompetencií z ministerstva hospodárstva a výstavby. Terajšie usporiadanie ústredných štátnych orgánov teda nie je definitívne.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Na hranici s Tureckom v rieka našli 16 migrantov
<< predchádzajúci článok
SIMON: Pod Tatrami narýchlo kupčia s pozemkami

Prezident zrušil mandát Medveďovi a Mikolajovi - diskusné fórum čitateľov