Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

30. júna 2010

SIMON: Pod Tatrami narýchlo kupčia s pozemkamiŠtát sa podľa podpredsedu strany Most-Híd Zsolta Simona chystá zameniť svoje pozemky pod lyžiarskymi strediskami vo Vysokých ...Zdieľať
simon Zsolt Simon

Foto: Ilustračné foto SITA/Tomáš Benedikovič
BRATISLAVA 30. júna (WEBNOVINY) – Štát sa podľa podpredsedu strany Most-Híd Zsolta Simona chystá zameniť svoje pozemky pod lyžiarskymi strediskami vo Vysokých Tatrách za iné. Na tlačovej besede zdôraznil, že ide o pozemky v chránenom území. Podľa neho má ísť o niekoľko stoviek hektárov. Simon zároveň vyzval ministra pôdohospodrstva Vladimíra Chovana, aby takéto zámeny nepodpísal. Zároveň upozornil, že stále nie je dokončená zonácia Tatier.

Podľa Simona ministri za ĽS-HZDS chcú využiť posledné možnosti po parlamentných voľbách na obchody. Podnik Štátne lesy podpísal napríklad zmluvy s Českou republikou na dodávku dreva. V zmluvách je zakotvená penalizácia za hodinu meškania. Takéto zmluvy podpísali najmä podniky v Žiline, Čadci a Považskej Bystrici.

Štátna veterinárna a potravinovú správa zas podľa Simona v posledných dňoch hľadala dodávateľov na úpravu zelene, výmenu okien, teda na minutie posledných peňazí. Simon zároveň vyzval vedenie Slovenského pozemkového fondu (SPF), aby nepodpisovalo nájomné zmluvy na prenájom pozemkov, ktoré fond v roku 2009 vypovedal. Zároveň vedenie fondu vyzval, aby tieto pozemky nerozdávali blízkym mecenášom súčasnej koalície.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Prezident zrušil mandát Medveďovi a Mikolajovi
<< predchádzajúci článok
REKTORI: Od vlády chcú podporu kvalitných škôl

SIMON: Pod Tatrami narýchlo kupčia s pozemkami - diskusné fórum čitateľov