![]() |
| Správy | Reality | Video | TV program | TV Tipy | Práca | |
|
Sobota 1.11.2025
|
Autobazár | Dovolenka | Výsledky | Kúpele | Lacné letenky | Lístky |
|
Meniny má Denis, Denisa
|
Ubytovanie | Nákup | Horoskopy | Počasie | Zábava | Kino |
|
|
|
|
|
|
|
|
22. mája 2019
Pri samovražednom bombovom útoku v meste Mogadišo zahynulo 20 ľudí
Ilustračná snímka.
Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR/APK zodpovednosti za útok, pri ktorom zahynulo aj šesť príslušníkov somálskych bezpečnostných síl, vysokopostavený armádny dôstojník a civilisti, sa prihlásila miestna extrémistická skupina aš-Šabáb.
Predstaviteľ polície Ahmed Bashane v súvislosti so stredajším bombovým útokom pre DPA uviedol, že k nemu došlo v mogadišskej štvrti Boondhere a medzi zranenými sú aj dvaja poslanci somálskeho parlamentu.
"V tom čase tam bola dopravná zápcha, preto je počet obetí taký vysoký," dodal Bashane s tým, že výbuch poškodil aj okolité budovy.
Skupinu aš-Šabáb sa podarilo v roku 2011 z veľkej časti z Mogadiša vytlačiť a odvtedy prišla o viacero svojich bášt. Jej príslušníci však stále ovládajú rozsiahle vidiecke oblasti a naďalej vedú partizánsku vojnu proti somálskym bezpečnostným silám a vláde.
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR
