Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

02. februára 2007

Pri výbuchu plynu v Krompachoch 2 mŕtvi a niekoľko zranenýchPOPRAD 2. februára (WEBNOVINY) – Pri výbuchu plynu v rodinnom dome na Ul. SNP v Krompachoch zahynula 33-ročná matka a 5-ročná dcéra. Desaťročnéhochlapca odviezol vrtuľník Leteckej záchrannej zdravotnej služby s ťažkými ...Zdieľať

POPRAD 2. februára (WEBNOVINY) – Pri výbuchu plynu v rodinnom dome na Ul. SNP v Krompachoch zahynula 33-ročná matka a 5-ročná dcéra. Desaťročnéhochlapca odviezol vrtuľník Leteckej záchrannej zdravotnej služby s ťažkými popáleninami do nemocnice v Košiciach - Šaci. Chlapca z ruín rodinného domu vytiahol jeden z policajtov, ktorí boli ako prví na mieste výbuchu. Do nemocnice previezli aj otca rodiny, ktorý sa v čase výbuchu vracal z práce.

V čase výbuchu plynu prechádzal okolo domu linkový autobus. Lietajúce trosky rodinného domu zranili ďalších ľudí sediacich v autobuse. Podľa riaditeľa spišskonovoveskej polície Vladislava Chrousta išlo len o ľahšie zranenia. Na mieste sú už experti, ktorí skúmajú príčinu výbuchu. Podľa prvých informácií výbuch nasledoval potom, čo žena v dome chcela zapáliť plynový sporák. Presnú príčinu vyšetrujú experti polície a hasiči. Vyšetrovateľ už začal trestné stíhanie vo veci trestného činu všeobecného ohrozenia.

Hasiči z Krompách, Spišskej Novej Vsi, Gelnice, ba dokonca aj z Košíc aj v súčasnosti pracujú na mieste výbuchu, ktorý zrovnal rodinný dvojdom so zemou. Požiar už lokalizovali, no ešte stále likvidujú miestne ohniská a pahrebu. Súčasne rozoberajú ruiny, ktoré ostali z domu.

Podľa očitých svedkov, ktorí boli na mieste tragédie krátko po explózii, po výbuchu sa rozhorel požiar a plamene šľahali do výšky viac ako 10 metrov. Hoci hasiči oheň zlikvidovali, ešte stále pretrvávajú problémy s plynom. Plynári sa snažia nájsť poškodené miesto a poruchu odstrániť.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Vedci sú presvedčení, že otepľovanie spôsobuje človek
<< predchádzajúci článok
Výsluch Mikuláša Č. trikrát prerušený