Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

14. februára 2019

Priateľa útočníka z berlínskeho vianočného trhu vyhostili z TalianskaTakto zdevastoval kamión vianočné trhy v nemeckom Berlíne, 20. decembra 2016.Zdieľať
Takto zdevastoval kamión vianočné trhy v nemeckom Berlíne, 20. decembra 2016. Foto: TASR/AP
Rím 14. februára (TASR) - Tunisana vo veku 33 rokov, ktorý sa priatelil s útočníkom z berlínskeho vianočného trhu Anisom Amrim, nútene vyhostili z Talianska do vlasti, pretože ho oficiálne označili za hrozbu pre národnú bezpečnosť. Vo štvrtok o tom informovalo talianske ministerstvo vnútra, ktoré citovala agentúra DPA.


U muža sa podľa vyhlásenia ministerstva prejavovali známky radikalizácie a navyše, útočil na väzenských dozorcov a ďalších väzňov, keď si za mrežami odpykával trest nesúvisiaci s terorizmom.

Tajné služby muža sledovali, pretože sa pred rokmi začal priateliť s Amrim. Priateľstvo nadviazali v čase, keď boli obaja uväznení v Palerme na talianskom ostrove Sicília.

Amri, neúspešný tuniský žiadateľ o azyl, pricestoval do Talianska v roku 2011 na člne s migrantmi a podľa informácií úradov sa v talianskych väzniciach zradikalizoval; neskôr sa dostal do Nemecka.

Amri 19. decembra 2016 vrážal nákladným autom do davov na zaplnených vianočných trhoch v Berlíne, zabil tak 12 ľudí a potom unikal cez niekoľko európskych krajín.

Štyri dni po útoku dorazil na predmestie talianskeho Milána s názvom Sesto San Giovanni, kde ho náhodou chytila policajná hliadka a zastrelila.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
EKONOMIKA EÚ AJ EUROZÓNY V 4. KVARTÁLI VZRÁSTLA O 0,2 %
<< predchádzajúci článok
Ivanka: Umelá inteligencia nespôsobí veľké prepúšťanie v bankovníctve

Priateľa útočníka z berlínskeho vianočného trhu vyhostili z Talianska - diskusné fórum čitateľov