Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

26. septembra 2005

Príbeh zla na úvod hudobných slávnostíHostia Bratislavských hudobných slávností prežívali v piatok večer v bratislavskej Redute na otváracom koncerte mimoriadnu atmosféru.Zdieľať
Podujatie otvoril Ján Figeľ, komisár Európskej únie pre vzdelávanie, vedu a kultúru, nešetriac slovami vďaky na adresu organizátorov. Potom už sa preplnenou sálou niesli úvodné tóny Vojnového requiem od Benjamina Brittena v podaní Slovenskej filharmónie. Za dirigentským pultom stál Paul Kilde. Oratórium má šesť častí a svojou mohutnosťou takmer pripomínalo operu. Veď počas otváracieho koncertu sa na javisku ocitlo dovedna 230 hudobníkov a spevákov!
Obraz vojny ako príbeh ľudského a spoločenského zla priblížili divákom a poslucháčom sólisti Lada Biriucovová, Christopher Gillett a Leslie John Flanagan. Sprevádzal ich Slovenský filharmonický zbor a Bratislavský detský zbor. Hostia v sále ani nedýchali. Výkony jednotlivých umelcov väčšinu prítomných doslova uchvátili a veľkým potleskom to aj dávali najavo.
Po veľkolepom koncerte sa konalo tradičné stretnutie umelcov a organizátorov BHS s množstvom pozvaných hostí. Oficiálny prípitok predniesol - ako inak - staronový predseda Festivalového výboru, inak známy flautista, profesor Miloš Jurkovič.
Radosť z vydareného večera neskrývala ani všadeprítomná manažérka Izabela Pažítková.
(mr)

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Recenzia : Aké jednoduché je uloviť družičku!
<< predchádzajúci článok
Halucinácie z tequily

Príbeh zla na úvod hudobných slávností - diskusné fórum čitateľov