Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

14. apríla 2010

Priemyselný park v Poprade hlási plný stavMesto Poprad v tomto roku zatiaľ nerokovalo so žiadnym potenciálnym investorom. Ako pre agentúru SITA uviedla prednostka Mestského úradu v Poprade Oľga Netočná, jedným z dôvodov je ...Zdieľať
priemyselny park Foto: SITA

BRATISLAVA 14. apríla (WEBNOVINY) - Mesto Poprad v tomto roku zatiaľ nerokovalo so žiadnym potenciálnym investorom. Ako pre agentúru SITA uviedla prednostka Mestského úradu v Poprade Oľga Netočná, jedným z dôvodov je plne obsadený popradský priemyselný park. "Priemyselný park Poprad - Matejovce je plne zastavaný a obsadený, preto sme v tomto roku nerokovali so žiadnymi investormi," dodala Netočná.

V súčasnosti v priemyselnom parku pôsobí osem investorov. Tí na výstavbu jednotlivých objektov v priemyselnom parku vrátane technologických zariadení preinvestovali ku koncu minulého roku viac ako 39 mil. eur a vytvorili takmer 400 pracovných miest. Mesto Poprad z vlastných zdrojov investovalo do realizácie parku doteraz viac ako 900 tis. eur. "V tejto čiastke nie sú zahrnuté náklady na zamestnancov mesta, ktorí pracovali pri realizácii parku a v súčasnosti pri jeho správe," doplnila Netočná.

V popradskom priemyselnom parku pôsobí spoločnosť Immergas Europe s.r.o., ktorá sa zameriava na výrobu plynových kotlov, firma Transervice Europa SK, s.r.o. pôsobiaca v oblasti logistiky, firma Tol, s.r.o., ktorá sa zameriava na import cukroviniek a priemyselného tovaru, spoločnosť LPH, a.s. zaoberajúca sa výrobou výliskov z plastov, firma CA.BI, s.r.o., ktorá sa zameriava na spotrebiteľskú a obchodnú činnosť. Záhradnú techniku vyrába v priemyselnom parku Matejovce firma GGP Slovakia, s.r.o. a mrazené potraviny spoločnosť HO&PE Family, s.r.o. V parku podniká aj jedna fyzická osoba.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V apríli pribudnú na sídliskách parkovacie miesta
<< predchádzajúci článok
V Rade na odškodnenie obetí holokaustu Jančulová

Priemyselný park v Poprade hlási plný stav - diskusné fórum čitateľov