Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

14. apríla 2010

V apríli pribudnú na sídliskách parkovacie miestaV dvoch lokalitách v Trnave pribudne do konca apríla 61 nových parkovacích miest. Pri bytovom dome na Nerudovej ulici vznikne vďaka zmene dispozičného usporiadania ...Zdieľať
parkovanie Ilustračné foto: SITA/Nina Bednáriková TRNAVA 14. apríla (WEBNOVINY) – V dvoch lokalitách v Trnave pribudne do konca apríla 61 nových parkovacích miest. Pri bytovom dome na Nerudovej ulici vznikne vďaka zmene dispozičného usporiadania 47 parkovacích miest, z toho štyri pre imobilných. Súčasťou rekonštrukcie je aj stavebná úprava chodníka pred obytným blokom vrátane bezbariérovej úpravy. Predpokladané náklady dosiahnu 41 700 eur. Informuje o tom internetová stránka mesta www.trnava.sk.


Ďalších 14 plôch na parkovanie pribudne na Clementisovej ulici 16 až 18, kde na oboch stranách vzniknú kolmé státia. Odobratú ornicu použijú na pokrytie a následné zatrávnenie voľných plôch. V tomto prípade by mali práce stáť 17 400 eur.

Na výstavbu a rekonštrukciu parkovísk je v mestskom rozpočte na tento rok vyčlenený približne milión eur. Celkovo sa pripravuje výstavba viac ako šesťsto parkovacích miest, z toho takmer 380 úplne nových. Podľa viceprimátora Vladimíra Butka na každom sídlisku vytypovali niekoľko parkovísk, kde pribudnú nové miesta a tie existujúce zrekonštruujú.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
KIRGIZSKO: Dočasná vláda chce dať Bakijeva na súd
<< predchádzajúci článok
Priemyselný park v Poprade hlási plný stav

V apríli pribudnú na sídliskách parkovacie miesta - diskusné fórum čitateľov