Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

10. marca 2007

Prihlášky na niektoré VŠ sa podávajú už len pár dníNa Právnickú fakultu Univerzity Komenského v Bratislave či Fakultu masmediálnej komunikácie Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave možno podať prihlášku do 15. marca. Do tohto termínu musia odoslať ...Zdieľať

BRATISLAVA 10. marca (WEBNOVINY) - Na Právnickú fakultu Univerzity Komenského v Bratislave či Fakultu masmediálnej komunikácie Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave možno podať prihlášku do 15. marca. Do tohto termínu musia odoslať prihlášky aj adepti o štúdium na Univerzite veterinárneho lekárstva v Košiciach a na Fakulte politických vied a medzinárodných vzťahov Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici.

Záujemcovia o vysokoškolské štúdium sa môžu prihlásiť na ľubovoľný počet fakúlt. K prihláške musia priložiť viacero dokumentov - životopis, potvrdenie o zaplatení poplatku za prijímačky, kópie diplomov, certifikátov či vysvedčení zo zahraničných škôl. Školy požadujú kópiu maturitného vysvedčenia až na prijímacích skúškach. Tohtoročnou novinkou sú nové tlačivá prihlášok. Je potrebné ich vypisovať podľa stupňa štúdia, na ktoré sa študenti hlásia. Môže ísť o bakalárske, magisterské, inžinierske alebo doktorandské vysokoškolské štúdium. Vzory všetkých druhov tlačív a vysvetlenia k ich vypĺňaniu možno nájsť na webovej stránke Ministerstva školstva (MŠ) SR www.minedu.sk v časti Vysoké školstvo. Vysoké školy už nebudú akceptovať staré tlačivá.

Agentúra SITA získala informácie z portálu MŠ www.modernaskola.sk.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Protidrogové centrum zažalovalo speváčku Courtney Love
<< predchádzajúci článok
Tunel Branisko bude v noci na štyri hodiny odstavený