Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

20. júla 2007

Primátor rokoval so splnomocnenkyňou o deložovaní RómovO deložovaní približne 80 Rómov zo zdevastovaného domu na Poštovej ulici v Tornali dnes diskutovala splnomocnenkyňa vlády pre rómske komunity Anina Botošová s tornaľským primátorom Ladislavom Dubovským. ...Zdieľať

TORNAĽA 20. júla (SITA) - O deložovaní približne 80 Rómov zo zdevastovaného domu na Poštovej ulici v Tornali dnes diskutovala splnomocnenkyňa vlády pre rómske komunity Anina Botošová s tornaľským primátorom Ladislavom Dubovským. Zdevastovaný dom patrí mestu a samospráva ho plánuje zbúrať v septembri. Štyri rodiny s veľkými nedoplatkami mesto už z domu vysťahovalo do dočasných náhradných priestorov.

Podľa Dubovského návšteva splnomocnenkyne neovplyvnila zámer samosprávy deložovať rodiny a zbúrať dom, ale hodnotí ju pozitívne, lebo sa zasadzovala hlavne o pomoc pre platiace rodiny. "Od splnomocnenkyne sme žiadali 800 tisíc korún pre tieto rodiny," povedal pre agentúru SITA Dubovský a dodal, že "aj napriek tomu, že nebude poskytnutá žiadaná suma v plnej výške, úrad splnomocnenkyne isté financie poskytne." Sumu po dohode s Botošovou spresniť odmietol.

Botošová na brífingu po rokovaniach potvrdila, že jej išlo v prvom rade o riešenie bytovej otázky tých občanov, ktorí platili a o to, aby bolo deložovaným poskytnuté náhradné ubytovanie. "Tornaľský primátor ma ubezpečil, že sa tak stane," povedala Botošová, ktorá by bola nerada, keby sa týmto prejudikovali prípady rómskeho obyvateľstva v podobnej situácii. Aj z tohto dôvodu sa rozhodla výšku finančnej pomoci pre rodiny z Poštovej ulice nespresniť.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Sup krúžiaci nad Bratislavou nebol fatamorgána
<< predchádzajúci článok
Padol absolútny rekord hneď dvakrát, nový je 40,1 °C